Banki planują przerwy techniczne. Utrudnienia czekają klientów 10 instytucji

Banki planują przerwy techniczne. Utrudnienia czekają klientów 10 instytucji

PKO BP Rotunda
PKO BP Rotunda
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2020 17:54

Aż 10 banków planuje w ten weekend przerwy techniczne, a co za tym idzie, utrudniony będzie dostęp do usług bankowości mobilnej oraz logowanie na strony internetowe banków. Utrudnienia czekają klientów m.in. PKO BP, mBanku, Alior Banku, Banku Pekao oraz ING.

Wiele banków planuje przerwy techniczne już od piątku (18 września), tak więc w godzinach wieczornych możemy spodziewać się problemów z zalogowaniem do bankowości mobilnej czy internetowej. Sprawdź, czy twój bank również zaplanował prace serwisowe. 

  • Santander Bank Polska - przerwa w dostępie do usług bankowych potrwa od 18 września od godziny 23:00 do soboty (19 września) do godziny 7:00; w tym czasie klienci nie zalogują się do bankowości internetowej oraz mobilnej, ale już od piątku, od godz. 22:00 nastąpi przerwa w działaniach płatności BLIK, internetowego kantoru i przelewów natychmiastowych.
  • Bank Pekao - zapowiedział przerwę techniczną, która potrwa od soboty, od godz. 22:00 do niedzieli, do godz. 3:00; w tym czasie nie zalogujemy się do aplikacji ani na stronę banku, nie będą działać również płatności kartą dokonywane w sklepach internetowych; przerwa może wydłużyć się do niedzieli do godz. 13:30.
  • Getin Bank - prace modernizacyjne, które uniemożliwią logowanie się do aplikacji oraz na stronę banku potrwają od północy do 6:00 w niedzielę (20 września).
  • Alior Bank - od soboty, od godz. 1:00 do niedzieli, do godz. 3:00 można spodziewać się utrudnienia przy płatnościach mobilnych oraz korzystaniu z kart kredytowych.
  • ING Bank Śląski - przerwa w działaniu usług banku potrwa od niedzieli do poniedziałku; niedzielne utrudnienia (od północy do 5:30) będą dotyczyć korzystania z wpłatomatów oraz bankomatów, a także bankowości internetowej i mobilnej; niedostępne będą również płatności BLIK, przelewy ekspresowe, usługa Płać z ING oraz 3DSecure; dodatkowo w sobotę nie będą wykonywane przelewy między rachunkami ING oraz zewnętrzne; w poniedziałek między 0:30 a 1:30 mogą wystąpić problemy z płatnościami online oraz wpłatami i wypłatami gotówki.
  • PKO BP- w niedzielę między 0:30 a 2:00 klienci PKO i Inteligo nie będą mogli korzystać z aplikacji IKO oraz płacić zbliżeniowo.
  • mBank - między 4:00 a 8:00 w niedzielę klienci nie będą mogli wykonywać płatności BLIK oraz przelewówó na telefon w aplikacji mobilnej; utrudniony będzie również dostęp do gotówki za pośrednictwem bankomatów oraz ograniczone zostanie funkcjonowanie mKantoru.
  • BPS - Bank Polskiej Spółdzielczości planuje przerwę w działaniu bankowości elektronicznej od piątku, od godziny 23:00 do soboty, do godz. 1:00.
  • Nest Bank - przerwa techniczna planowana jest od soboty, od godz. 21:00 do niedzieli, do godz. 6:30.
  • Bank Ochrony Środowiska - klienci nie skorzystają z infolinii ani bankowości internetowej; niedostępne będą również BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ - przerwa planowana jest na niedzielę między 8:00 a 16:00. 
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)