Ballmer: za 10 lat wszystko będzie cyfrowe

Ballmer: za 10 lat wszystko będzie cyfrowe

27.06.2009 11:00, aktual.: 29.06.2009 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas odbywającej się w środę konferencji Cannes Lions International Advertising Festival, Steve Ballmer (CEO Microsoft), oświadczył, że w ciągu maksymalnie 10 lat wszystkie treści przekazywane jeszcze w tradycyjny sposób (jak np. przez gazety) dostępne będą tylko w formie cyfrowej.

Wg Steva Bllmera tradycyjni wydawcy prasy nie poradzili sobie z generowaniem przychodów z internetu, a ich udział w reklamowym torcie będzie malał na korzyść mediów cyfrowych.

Ballmer oświadczył, że wszystkie treści obecnie dostępne w formie tradycyjnej przejdą w stan cyfrowy i możemy tylko debatować, czy stanie się to za rok, dwa lata czy dziesięć. "_ Nie będzie tradycyjnych gazet, magazynów i programów TV. Znikną też personalne, kontakty społeczne offline. Za 10 lat to wszystko będzie działo się online _" - stwierdził Ballmer.

_ "Niektórzy twierdzą, że model funkcjonowania serwisu oparty na reklamach nie sprawdził się. Jedynie Google zarabia w ten sposób pieniądze, ale czy prócz Google jakikolwiek inny wydawca utrzymujący się z reklam albo z opłat zarobił mnóstwo pieniędzy? Nie." _ - powiedział Ballmer.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (64)
Zobacz także