Bądź bohaterem swojej ulubionej gry. Wystarczy, że założysz gogle

Bądź bohaterem swojej ulubionej gry. Wystarczy, że założysz gogle10.12.2017 20:54
Bądź bohaterem swojej ulubionej gry. Wystarczy, że założysz gogle
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Oglądnie gry na ekranie telewizora, czy komputera to już przeżytek. Na rynek coraz śmielej wchodzą producenci gogli VR, które zabierają gracza do wirtualnej rzeczywistości.

Gogle VR to tak naprawdę okulary wirtualnej rzeczywistości. By prawidłowo z nich skorzystać nalezy skupić sie na kilku istotnych elementach. Istotne będzie m.in wybranie urządzenia, z którego ma wygenerować się obraz. W przypadku słynnego już Oculus Rift gracz korzysta z komputera, bądź konsoli, jednak coraz częściej wirtualne okulary dedykowane są również smartfonom.

Jak działają gogle? Tajemnica tkwi w niewielkich soczewkach, które dzielą są na dwa osobne wyświetlacze. Dzięki temu mamy wrażenie, że przebywamy w trójwymiarze. Wszystko za sprawą zakrzywionego obrazu. który jest odbierany inaczej przez jedno i drugie oko.

Kolejnym ważnym elementem wirtualnych okularów jest moc obliczeniowa sprzętu. Dlaczego? Jest to parametr, który odpowiada za wyświetlanie płynnego obrazu. Tym samym, w przypadku gier na sekundę pojawia się od 60 do 120 klatek. Dla porównania w "zwykłych grach" jest to zaledwie 30 klatek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)