Badania: młodzież zwierza się z ryzykownych zachowań w Sieci

Badania: młodzież zwierza się z ryzykownych zachowań w Sieci

Badania: młodzież zwierza się z ryzykownych zachowań w Sieci
07.01.2009 22:02, aktualizacja: 08.01.2009 11:06

Kolejne badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazały, że nie wszyscy młodzi ludzie dbają należycie o swoje bezpieczeństwo w Sieci. Ponad połowa z respondentów umieszcza na swoich profilach założonych w serwisach społecznościowych informacje o ryzykownych zachowaniach jakie podejmują na co dzień.

Zdaniem naukowców z Seattle Children's Research Institute 54% przebadanych nastolatków posiadających swoje konta w serwisie społecznościowym MySpace, zwierza się w Sieci z ryzykownych zachowań jakie podejmują na co dzień. Dimitri Christakis, jeden z autorów badań, twierdzi że jest to błędem i może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości.

_ "Odkryliśmy, że większość przebadanych nastolatków zwierza się w Internecie z ryzykownych zachowań jakie podejmują na co dzień. 41% opowiada o uzależnieniu od różnych substancji, 24% o swojej aktywności seksualnej, a 14% o przemocy jaką posługują się na co dzień. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, kto w przyszłości może przeczytać tego typu informacje oraz jak trudno czasem się ich pozbyć." _

W drugiej części eksperymentu kolejny naukowiec, dr Megan Moreno wysłał do 190 uczestników badania e-mail ostrzegający o konsekwencjach zamieszczania tego typu prywatnych informacji w Sieci. Okazało się, że aż 13,7% odbiorców usunęło dane z Internetu. Dla porównania wśród osób, które nie dostały wiadomości zdecydowało się na to jedynie 5,3 procenta osób.

Naukowcy ostrzegają, że prywatne informacje zamieszczane w profilach zakładanych w serwisach społecznościowych mogą być potem odczytane przez osoby niepowołane ( pedofile lub inni przestępcy ). Co więcej, w trakcie rutynowych poszukiwań mogą natknąć się na nie potencjalni pracodawcy oraz władze szkół/uczelni.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)