Austriacki stadion piłkarski z lasem na boisku [ZDJĘCIA]

Austriacki stadion piłkarski z lasem na boisku [ZDJĘCIA]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.09.2019 16:40

„For Forest - The Unending Attraction of Nature” to instalacja Klausa Littmanna, który przekształcił stadion Wörthersee w Klagenfurcie w największą publiczną instalację artystyczną w Austrii.

Projekt jest inspirowany rysunkiem “Niekończąca się atrakcja natury” Maxa Peintnera sprzed ponad 30 lat.

Na ołówkowym rysunku Peintnera z lat 70., zagrożenie dla środowiska naturalnego zostaje wyrażone poprzez eksperyment myślowy - "wyobraźcie sobie czas, w którym lasy będą istnieć wyłącznie jako obiekty na wystawie, tak jak dzisiaj niektóre gatunki zwierząt w zoo".

Obraz
© Materiały prasowe

Wystawa Littmanna jest częściowo finansowana przez "sponsorów drzew ", z których każdy oddał na rzecz instalacji 5000 euro. Sponsorzy otrzymają unikalne odbitki zdjęć, podpisane przez Peintnera i Littmanna.

Największa instalacja

Architekt krajobrazu Enzo Enea, wykorzystując 300 drzew (niektóre z nich ważyły nawet sześć ton), pokrył całą powierzchnię boiska lasem mieszanym, charakterystycznym dla Europy Środkowej.

Obraz
© Materiały prasowe

Projekt jest największą publiczną instalacją artystyczną w Austrii i można go oglądać o każdej porze dnia. Bezpłatny wstęp obowiązuje w godzinach 10:00-22:00. Po zamknięciu wystawy, drzewa zostaną przesadzone w pobliskie miejsca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)