ATI wesprze wideo HD w Linuksie

ATI wesprze wideo HD w Linuksie

03.09.2008 18:00, aktual.: 04.09.2008 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ATI, grupa produkcyjna należąca do Advanced Micro Devices ( AMD ) planuje wesprzeć odtwarzanie chronionej zawartości HD w systemie operacyjnym Linux. Działania te pozwoliłoby rozszerzyć funkcjonalność systemów open source o opcje dotychczas niedostępne.

W tym momencie jedynie NVidia posiada sprzętowe wsparcie dla Linuksa dla zawartości wideo w standardzie HD odtwarzanej z dysków Blu-ray na komputerach PC i przenośnych.

ATI zamierza poszerzyć wsparcie dla wideo HD w Linuksie poprzez udostępnienie nowych sterowników Catalyst dla systemu. Ma mieć to miejsce w październiku br. Wsparcie to jednak zostanie zaoferowane jedynie w kanałach OEM, co oznacza, że drivery będą dostępne tylko dla dostarczycieli gotowych rozwiązań oraz współpracować będą jedynie z wybranymi systemami. Potencjalnie umożliwi to producentom sposobność produkowania komputerów HTPC ( Home-theater Personal Computer ) działających pod kontrolą Linuksa, co w konsekwencji powinno przyczynić się do obniżki cen gotowych zestawów tego typu sprzętu, ze względu na rezygnację z systemu Windows.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)