Asustek: będzie mniej nowych netbooków

Asustek: będzie mniej nowych netbooków

Asustek: będzie mniej nowych netbooków
13.03.2009 17:30, aktualizacja: 16.03.2009 09:12

Firma Asustek Computer jest w trakcie przeprowadzania bardzo głębokiej restrukturyzacji. Niestety, odbije się to w negatywny sposób na liczbie nowych komputerów typu netbook jakie będą miały swoją premierę jeszcze w tym roku.

W tym roku firma Asustek Computer wprowadzi na rynek jedynie dwa, maksymalnie trzy nowe modele komputerów typu netbook. Przedstawiciel spółki poinformował, że swoją premierę najprawdopodobniej będą mieć urządzenia o nazwie Eee PC Touch oraz Eee PC Seashell.

Nowa taktyka tajwańskiego producenta różnić się zatem będzie od zeszłorocznej. Przypomnijmy, że w 200. roku Asustek wprowadził na rynek ponad 20 modeli komputerów klasy Eee PC. Spośród najciekawszych urządzeń warto wymienić Eee PC S101, N10J-HV010C czy Eee PC 1000H. Eksperci są zdania, że spowolnienie spowodowane jest coraz ostrzejszą konkurencją na tym małym rynku (do gry wkroczyły bowiem takie firmy jak Acer, Dell czy Lenovo)
oraz głęboką restrukturyzacją jaką przechodzi tajwański producent.
Wcześniej w tym roku szefowie firmy Asustek zapowiedzieli ograniczenie liczby oddziałów swojej spółki o połowę - do sześciu. Niektóre tajwańskie gazety zapowiadają jednak, że prowadzona restrukturyzacja może być jeszcze bardziej poważna i słynny producent sprzętu skończy z jedynie trzema siedzibami. Doniesienia te nie zostały jednak skomentowane przez żadnego oficjalnego przedstawiciela firmy Asustek.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)