Asus wprowadza do sprzedaży tablet Eee Pad Transformer

Asus wprowadza do sprzedaży tablet Eee Pad Transformer

15.04.2011 10:50, aktual.: 15.04.2011 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus wprowadza na rynek pierwsze egzemplarze swojego tabletu Eee Pad Transformer. Tablet został wyposażony w stację dokującą z klawiaturą QWERTY. Urządzenie działające pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Android 3.0 (Honeycomb) może pracować na baterii do 16 godzin.

Tablet zbudowano w oparciu o dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2. który zapewnia krótszy czas reakcji, wyższą wydajność w pracy wielozadaniowej oraz szybsze wyświetlanie stron internetowych. Urządzenie wykonano z wytrzymałego, odpornego na zadrapania szkła, a sam panel IPS (10,1-cala) pozwala na oglądanie treści pod kątem 178°. Tablet wyposażono w głośniki z technologią SRS Sound, dwie kamery umieszczone z tyłu (rozdzielczość 5 MP) i z przodu tabletu (rozdzielczość 1,2 MP) pracujące w jakości HD, a także w mini port HDMI. Do tego w urządzeniu znajdziemy touchpad, gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty USB i wbudowany czytnik kart SD. Eee Pad Transformer ma grubość 12,98 mm i waży 680 g.

Obraz
© (fot. Asus)

*Tablet zmienia się w netbook *
Jedną z rzeczy, która wyróżnia Transformera wśród innych tabletów dostępnych na rynku, jest opcjonalna stacja dokująca. Zapewnia ona dostęp do pełnej klawiatury QWERTY z klawiszami funkcyjnymi Androida, zmieniając tablet w netbook.

Eee Pad Transformer posiada preinstalowany pakiet Polaris Office 3.0. który pozwala użytkownikom edytować różne typy dokumentów, w tym pliki tekstowe (.doc), arkusze kalkulacyjne (.xls) i prezentacje (.ppt).
Stacja dokująca wydłuża czas pracy na zasilaniu bateryjnym z 9,5 do 1. godzin, więc użytkownicy mogą używać tabletu przez cały dzień.

Obraz
© (fot. Asus)

System operacyjny Android 3.0 Honeycomb z interfejsem ASUS Waveshare
Android Honeycomb to system operacyjny zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem tabletów. Dzięki obsłudze Adobe Flash 10.2 i stale rosnącemu rynkowi aplikacji Android Market użytkownicy mają stały dostęp do rozrywki. Wygodne narzędzie ASUS Launcher pozwala użytkownikom uruchamiać oprogramowanie, zarządzać treścią oraz korzystać z usług internetowych.

Interfejs ASUS Waveshare oferuje aplikacje, takie jak MyNet, MyLibrary, MyCloud. Aplikacja MyNet obsługuje bezprzewodową, strumieniową transmisję mediów do urządzeń w sieci domowej. Aplikacja MyLibrary konsoliduje pobrane książki, magazyny i gazety w jednym łatwym do przeglądania profilu. MyCloud to kompletne rozwiązanie „chmurowe”, które zapewnia dostęp do muzyki czy wideo z dowolnego miejsca. Użytkownicy mogą wykorzystać aplikację MyCloud, by zdalnie sterować dowolnym komputerem PC lub Mac.

Tablet ASUS Eee Pad Transformer w wersji bez stacji dokującej wyceniono na ok. 1899 PLN, natomiast wersja ze stacją to wydatek 1999 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)