Asus wprowadza do sprzedaży tablet Eee Pad Transformer

Asus wprowadza do sprzedaży tablet Eee Pad Transformer15.04.2011 10:50
Asus wprowadza do sprzedaży tablet Eee Pad Transformer

Asus wprowadza na rynek pierwsze egzemplarze swojego tabletu Eee Pad Transformer. Tablet został wyposażony w stację dokującą z klawiaturą QWERTY. Urządzenie działające pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Android 3.0 (Honeycomb) może pracować na baterii do 16 godzin.

Tablet zbudowano w oparciu o dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2. który zapewnia krótszy czas reakcji, wyższą wydajność w pracy wielozadaniowej oraz szybsze wyświetlanie stron internetowych. Urządzenie wykonano z wytrzymałego, odpornego na zadrapania szkła, a sam panel IPS (10,1-cala) pozwala na oglądanie treści pod kątem 178°. Tablet wyposażono w głośniki z technologią SRS Sound, dwie kamery umieszczone z tyłu (rozdzielczość 5 MP) i z przodu tabletu (rozdzielczość 1,2 MP) pracujące w jakości HD, a także w mini port HDMI. Do tego w urządzeniu znajdziemy touchpad, gniazdo audio 3,5 mm, dwa porty USB i wbudowany czytnik kart SD. Eee Pad Transformer ma grubość 12,98 mm i waży 680 g.

288771687942731923
Źródło zdjęć: © (fot. Asus)

*Tablet zmienia się w netbook *
Jedną z rzeczy, która wyróżnia Transformera wśród innych tabletów dostępnych na rynku, jest opcjonalna stacja dokująca. Zapewnia ona dostęp do pełnej klawiatury QWERTY z klawiszami funkcyjnymi Androida, zmieniając tablet w netbook.

Eee Pad Transformer posiada preinstalowany pakiet Polaris Office 3.0. który pozwala użytkownikom edytować różne typy dokumentów, w tym pliki tekstowe (.doc), arkusze kalkulacyjne (.xls) i prezentacje (.ppt).
Stacja dokująca wydłuża czas pracy na zasilaniu bateryjnym z 9,5 do 1. godzin, więc użytkownicy mogą używać tabletu przez cały dzień.

288771687942928531
Źródło zdjęć: © (fot. Asus)

System operacyjny Android 3.0 Honeycomb z interfejsem ASUS Waveshare
Android Honeycomb to system operacyjny zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem tabletów. Dzięki obsłudze Adobe Flash 10.2 i stale rosnącemu rynkowi aplikacji Android Market użytkownicy mają stały dostęp do rozrywki. Wygodne narzędzie ASUS Launcher pozwala użytkownikom uruchamiać oprogramowanie, zarządzać treścią oraz korzystać z usług internetowych.

Interfejs ASUS Waveshare oferuje aplikacje, takie jak MyNet, MyLibrary, MyCloud. Aplikacja MyNet obsługuje bezprzewodową, strumieniową transmisję mediów do urządzeń w sieci domowej. Aplikacja MyLibrary konsoliduje pobrane książki, magazyny i gazety w jednym łatwym do przeglądania profilu. MyCloud to kompletne rozwiązanie „chmurowe”, które zapewnia dostęp do muzyki czy wideo z dowolnego miejsca. Użytkownicy mogą wykorzystać aplikację MyCloud, by zdalnie sterować dowolnym komputerem PC lub Mac.

Tablet ASUS Eee Pad Transformer w wersji bez stacji dokującej wyceniono na ok. 1899 PLN, natomiast wersja ze stacją to wydatek 1999 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)