Asus Transformer Book TX300 - notebook z odczepianym, dotykowym ekranem

Asus Transformer Book TX300 - notebook z odczepianym, dotykowym ekranem

Asus Transformer Book TX300 - notebook z odczepianym, dotykowym ekranem
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
24.01.2013 15:43

W założeniach, ma to być urządzenie łączące wydajność notebooka z mobilnością tabletu

ASUS Transformer Book posiada procesor trzeciej generacji Intel Core i5 lub i7 oraz podświetlaną klawiaturę z dużym, multidotykowym touchpadem. 13,3-calowy ekran ze szkła Concore firmy Corning, z dziesięciopunktową matrycą dotykową umożliwia intuicyjną obsługę systemu Windows 8 w obu trybach pracy - komputera i tabletu.

Oddzielne baterie stacji dokującej i tabletu zapewnią do pięciu godzin pracy w trybie notebooka i do ośmiu godzin pracy tabletu. Czas pracy notebooka może zostać dodatkowo wydłużony do ośmiu godzin po wyłączeniu dysku twardego i gniazd interfejsów, zachowując aktywną klawiaturę i touchpad. Urządzenie może przejść w tryb czuwania i pozostać w nim nawet do dwóch tygodni. Ponadto posiada funkcję instant on pozwalającą na wznowienie pracy w niespełna 2 sekundy.

13,3-calowy ekran charakteryzuje się rozdzielczością 192. x 1080 px i został wykonany w technologii IPS. Wyświetlacz oferuje szerokie kąty widzenia (178 stopni), które pozwalają na oglądanie obrazów z boku, przy zachowaniu jasności i czytelności. Zarówno w notebooku, jak i w samym tablecie zamontowano głośniki stereo. Jakość dźwięku dodatkowo podnosi technologia ASUS SonicMaster, opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower, a także procesory audio Waves, nagrodzone statuetką GRAMMY Award w kategorii technicznej. Urządzenie posiada przednią kamerę HD i mikrofon konferencyjny do prowadzenia rozmów wideo; a także tylną kamerkę (5 MP), nagrywającą filmy w jakości 720p HD.

ASUS Transformer Book posiada osobne dyski dla notebooka i tabletu. Dysk twardy o pojemności 320 GB lub 500 GB w trybie notebooka, natomiast w trybie tabletu dostajemy do dyspozycji dysk SSD 128 GB. Główne podzespoły umieszczone są w tablecie, a dysk twardy i gniazda interfejsów w stacji dokującej, lecz opracowana przez ASUS technologia High-Speed Bridge zapewnia szybki transfer danych pomiędzy stacją a tabletem, przekraczający przepustowość USB 3.0.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)