Asus RT‑N53 router Wi‑Fi z prędkością transmisji 300Mb/s

Asus RT-N53 router Wi-Fi z prędkością transmisji 300Mb/s
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.11.2011 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy router Asus RT-N53 z serii Black Diamond wykorzystuje dwuzakresową łączność 2,4 GHz i 5 GHz a jego przepustowość to 300Mb/s, łączącej użyteczność częstotliwości 2.4GHz ze stabilnością częstotliwości 5GHz.

Podwojenie wydajności i przepustowości łącza bezprzewodowego jest możliwe dzięki jednoczesnej pracy urządzenia na dwóch zakresach 2.4 i 5 GHz, co w sumie daje transfer do 30. Mb/s równocześnie. Podczas gdy podstawowe zastosowania internetowe, takie jak przeglądania stron czy pobieranie plików, mogą odbywać się w paśmie 2.4 GHz, bezprzewodowe przesyłanie treści HD można przeprowadzić w tym samym czasie w paśmie 5 GHz. W obu wypadkach uzyskuje się zoptymalizowaną przepustowość, a materiały HD są odtwarzane płynnie, bez buforowania.

Prosty QIS (szybka konfiguracja Internetu), kreator oparty na interfejsie strony internetowej, zapewnia bezproblemową konfigurację dostępu do Internetu, niezależnie od systemu operacyjnego. Z pomocą EZ QoS można łatwo przypisać przepustowość odpowiednio do indywidualnych potrzeb jednym kliknięciem myszki.

Wiele połączeń SSID pozwoli użytkownikowi podzielić 4 sieci bezprzewodowe o częstotliwości 2.4GHz, wraz z osobnymi priorytetami połączeń i prawami dostępu. Przykładowo, wysoki priorytet oraz dostęp do obydwu sieci (prywatnej i Internetu) będzie przydzielony zarządcy sieci, średni priorytet oraz dostęp do sieci prywatnej sprawdzi się w przypadku pozostałych domowników, natomiast niski priorytet i dostęp do Internetu tylko dla przyjaciół oraz gości. Rozwiązanie to pozwala chronić komputery przed nieautoryzowanym dostępem, atakami wirusów i hakerów.

Dodatkowo dzięki obsłudze uniwersalnego przekaźnika, użytkownik może wykorzystać router RT-N5. do przekazywania sygnału bezprzewodowego do miejsc oddalonych od głównego punktu dostępu. Obecnie router RT-N53 obsługuje przekazywanie sygnału z częstotliwością 2.4 GHz. Router posiada także funkcję kontroli rodzicielskiej.

Cena Asus RT-N53 to 359 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)