Armia USA prezentuje UH-60V Black Hawk. Ulepszone śmigłowce rozpoczynają służbę

Armia USA prezentuje UH-60V Black Hawk. Ulepszone śmigłowce rozpoczynają służbę14.10.2020 13:16
Armia USA modernizuje śmigłowce
Armia USA modernizuje śmigłowce
Źródło zdjęć: © YouTube

Armia USA poinformowała o wprowadzeniu do służby nowych śmigłowców UH-60V Black Hawk Victor. Maszyny są zmodernizowaną wersją dotychczas używanych UH-60L. Zostały wyposażone m.in. w pełni cyfrowy kokpit.

Sikorsky UH-60 Black Hawk to średni wielozadaniowy amerykański śmigłowiec transportowy i wsparcia piechoty. Pierwszy lot maszyny miał miejsce 17 października 1978 roku, a niecały rok później, śmigłowce weszły do służby w 101. Dywizji Powietrznodesantowej.

Legendarne maszyny mają już swoje lata, jednak wciąż odgrywają ważną rolę w armii Stanów Zjednoczonych. Wszystko za sprawą licznych ulepszeń i modernizacji. Najnowsza wersja śmigłowca trafiła właśnie do służby.

Sikorsky UH-60V Black Hawk w odmianie noszącej nazwę Victor, to unowocześniona wersja dotychczas używanego modelu L. Celem modernizacji było zbliżenie możliwości śmigłowca do tego, co oferuje obecnie wersja M.

Zobacz też: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność

Ulepszenie śmigłowców objęło m.in. wymianę analogowego kokpitu na w pełni cyfrowy, stworzony przez amerykański koncern Northrop Grumman.

Kokpit będzie mógł w przyszłości podlegać kolejnym modernizacjom. Zdaniem ekspertów, w znaczący sposób poprawi on bezpieczeństwo pilotów oraz współdziałanie z innymi maszynami znajdującymi się na polu bitwy.

- Ukończenie modernizacji śmigłowców jest pierwszym krokiem armii USA w kierunku realizowania planu Future Vertical Lift. Nie możemy być bardziej dumni - mówi pułkownik Joseph H. Parker.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)