Trwa ładowanie...

Armia USA ćwiczy nad Morzem Bałtyckim. W manewrach udział biorą też żołnierze ze Szwecji

Żołnierze USA dotarli do Szwecji, gdzie wezmą udział w planowanych ćwiczeniach z tamtejszą armią. Manewry, które odbędą się m.in. nad Morzem Bałtyckim, mają sprawdzić zdolność wojsk do szybkiego reagowania na zagrożenia.
Share
Armia USA rozpoczyna ćwiczenia nad Bałtykiem
Armia USA rozpoczyna ćwiczenia nad BałtykiemŹródło: YouTube
d33rp31

Pierwsi żołnierze USA dotarli do portu w Karlskronie już kilka tygodni przed rozpoczęciem planowych ćwiczeń. Manewry, w których wezmą udział z członkami szwedzkiej armii, mają na celu sprawdzenie zdolności do prowadzenia wspólnych operacji szybkiego reagowania na zagrożenia.

W ćwiczeniach wezmą udział siły lądowe, powietrzne i morskie. Do szkoleń dołączą także amerykańskie siły specjalne. Manewry odbędą się na wodzie i w powietrzu w południowej i środkowej części Morza Bałtyckiego, a także na terenie środkowej części kraju.

Amerykańsko-szwedzkie szkolenia mają być wstępem do dalszych ćwiczeń na Bałtyku oraz na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w najbliższych tygodniach.

d33rp31

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Czytaj także: Armia USA modernizuje arsenał atomowy. Pentagon ujawnia plany

Wkrótce do Szwecji przybędzie także amerykańska jednostka lotnicza wyposażona w pionowzloty wielozadaniowe CV-22B Osprey. Ich załogi po przystosowaniu się do nowego środowiska działań, rozpoczną pierwsze ćwiczenia na nowym terenie.

d33rp31

Podobne manewry odbędą się także w Norwegii. Trafi tam łącznie 350 żołnierzy United States Marine Corps z 3. batalionu 6. pułku piechoty morskiej. Szkolenia na terenie tego kraju mają potrwać łącznie dwa miesiące. Celem ćwiczeń, w których wezmą udział również norwescy żołnierze, jest poprawa interoperacyjności i wzmocnienie zdolności bojowych.

Zobacz także: Rosja się zbroi. Pierwszy myśliwiec Su-57 trafi do armii już w grudniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33rp31

Podziel się opinią

Share
d33rp31
d33rp31
Więcej tematów