Aresztowano setki hakerów

Aresztowano setki hakerów

Aresztowano setki hakerów
Źródło zdjęć: © tvn24
01.12.2010 16:25

Ponad 460 hakerów zostało aresztowanych w Chinach od początku roku do końca listopada, ale szanse na uniknięcie dalszych ataków komputerowych są nikłe - poinformowało chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego.

Oświadczenie resortu pochodzi z poniedziałku, wydano je więc dzień po opublikowaniu przez portal Wikileaks ponad 25. tys. poufnych depesz dyplomacji amerykańskiej - pisze w środę agencja Reutera.

W jednej z depesz napisano, że niewymienione z nazwiska źródło chińskie podało, iż kierownictwo partii komunistycznej Chin zleciło wniknięcie do systemu komputerowego Google'a w ramach szerszej kampanii sabotażowej w internecie, prowadzonej przez rząd, ekspertów ds. bezpieczeństwa i specjalistów od internetu.

Obraz
© (fot. John Foxx/Thinkstock)

"Obecna sytuacja w sferze walki z atakami hakerskimi wygląda wciąż bardzo nieciekawie, a liczba ataków hakerskich i działalności sabotażowej w Chinach jest bardzo wysoka" - napisano w oświadczeniu chińskiego resortu.

Ministerstwo dodało, że do końca listopada rozwiązało sprawy 18. ataków cybernetycznych.

Na początku lutego Chiny poinformowały, że zamknięto w internecie największą stronę szkoleniową hakerów i aresztowano trzech jej pracowników.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)