Apple wyrusza na łowy - Safari na Windows

Apple wyrusza na łowy - Safari na Windows

Apple wyrusza na łowy - Safari na Windows
Źródło zdjęć: © WP.PL | [k-o]
13.06.2007 11:20, aktualizacja: 13.06.2007 16:13

Na corocznej konferencji WWDC (WorldwideDeveloperConference)
organizowanej przez Apple dla twórców oprogramowania, dyrektor
zarządzający Steve Jobs zaprezentował 10 z 300 nowych funkcji, jakie
znajdą się w kolejnej wersji systemu operacyjnego MacOS X. Jego
wystąpienie zakończyła prezentacja "One more thing.

Na corocznej konferencji WWDC (_ Worldwide Developer Conference _) organizowanej przez Apple dla twórców oprogramowania, dyrektor zarządzający Steve Jobs zaprezentował 10 z 300 nowych funkcji, jakie znajdą się w kolejnej wersji systemu operacyjnego MacOS X. Jego wystąpienie zakończyła prezentacja "One more thing..."

Jest to już stały element Keynote, wystąpienia Jobsa. W tej, ostatniej części prezentuje rozwiązania rozwijane w największej tajemnicy lub takie, które mają być przełomem. Znaczna część uczestników spodziewała się subnotebooka z ekranem około 12" oraz dyskiem SSD (opartym o pamięć flash). Jednak tym razem głównym tematem "One more thing..." stała się przeglądarka internetowa Safari. Program znany i lubiany przez użytkowników komputerów Macintosh. W trzeciej odsłonie Safari doczekało się wersji dla systemu WindowsXP i Vista.

Według danych podanych na konferencji obecnie Safari używa 5% użytkowników internetu. Steve Jobs pragnie by było to 22%. Safari ma powtórzyć sukces iTunes. Czy się uda? Jest szansa. Przeglądarka jest szybka, według danych podanych przez Apple jest to jedna z najszybszych przeglądarek na rynku.

Następnie dogrzebujemy się do folderu "_ Documents and SettingsNazwa_urzytkownikaDane aplikacjiApple ComputerSafari" _ i odznaczamy "Tylko do odczytu". By w pełni cieszyć się Safari na Windowsach musimy zmienić jeszcze jedno ustawienie w Panelu Sterowania - "Opcje regionalne i językowe". W zakładce "Zaawansowane" zmieniamy pozycje "Wybierz język odpowiadający wersji językowej programów nie obsługujących Unicode, których chcesz używać", z "Polski", na "Angielski (Stany Zjednoczone)
"

Od tego momentu wszystko powinno być w jako takim porządku Ogólnie - gdyby nie mała wpadka ze złą współpracą na polskich Windowsach, jak na wersję beta program stabilny, szybki i miły w użyciu.

Program można pobrać z

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)