Apple uśmierca linię iPod Classic

Apple uśmierca linię iPod Classic

Apple uśmierca linię iPod Classic
Źródło zdjęć: © via Stuff
25.09.2014 12:29, aktualizacja: 25.09.2014 16:27

Nadszedł w końcu ten dzień. Po latach obracania się w towarzystwie nowocześniejszych, krzykliwszych i - bądź co bądź - tańszych gadżetów, firma Apple uśmierciła linię iPod Classic

.

Tuż po zakończeniu konferencji, podczas której zobaczyliśmy po raz pierwszy iPhone’a 6. iPhone’a 6 Plus oraz zegarek Apple Watch, gigant z Cupertino zaktualizował swoją oficjalną witrynę internetową. W efekcie z podstrony dedykowanej iPodom zniknął wcześniej wspomniany Classic. To zmusiło nas do myślenia.

Okazuje się, że urządzenie usunięto również ze sklepu internetowego, a odnośnik odpowiedzialny za przekierowywanie internautów na dedykowaną mu stronę przestał funkcjonować. Wniosek jest prosty. Ostatni przenośny odtwarzacz muzyki Apple’a, który pamiętał czasy oryginalnych iPodów, przestał istnieć. Tak po prostu –. bez oficjalnego oświadczenia, nekrologu czy nawet skromnej stypy.

Łatwo zapomnieć, że linię iPod odświeżono pod kątem wzornictwa po raz ostatni w 200. r., zaś w 2009 r. na rynku pojawił się najbardziej pojemny Classic, który oferował 160 GB pamięci wewnętrznej. Później gigant z Cupertino zapomniał o swoim dziecku i skupił się na unowocześnianiu produktów z rodzin Touch, Nano oraz Shuffle.

iPod Classic był idealnym rozwiązaniem dla entuzjastów muzyki, którzy chcieli mieć zawszę pod ręką ogromną część swojej biblioteki muzycznej. Uśmiercenie linii oznacza, że od dziś najpojemniejszym iPodem jest 64-gigabajtowy Touch.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)