Apple straciło człowieka od procesorów

Apple straciło człowieka od procesorów

Apple straciło człowieka od procesorów
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
02.08.2012 16:12

Można nie lubić działu marketingu Apple, ale trzeba przyznać, że procesory montowane w ich najnowszych urządzeniach mobilnych radzą sobie świetnie. Tylko jak poradzi sobie Apple bez ich twórcy?

Jak podaje portal 9to5mac, Jim Keller, inżynier odpowiedzialny za zaprojektowanie procesorów A4 i A5 odchodzi z Apple. Co ciekawe, Keller został zwerbowany przez AMD, w którym pracować będzie pod kierownictwem Marka Papermastera:

„Jim jest jednym z najbardziej poważanych innowatorów w branży. Będzie bardzo dużym wzmocnieniem dla naszego zespołu inżynierów,”. powiedział Papermaster, który odszedł z Apple w 2010 roku po aferze Antenagate. „Przyczynił się do innowacji w dziedzinie mocy obliczeniowej, które wpłynęły na miliony osób na całym świecie. Oczekujemy, że jego pomysłowość, doświadczenie w projektowaniu układów o niskim poborze mocy, kreatywność i chęć osiągania sukcesów pomogą nam ukształtować naszą przyszłość i wspomogą nasz rozwój.”

AMD ma więc w swoich szeregach człowieka z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie projektowania układów mobilnych. Pytanie kogo zatrudni teraz Apple?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)