Apple przygotowuje odświeżone wersje MacBooka oraz Maca Mini

Apple przygotowuje odświeżone wersje MacBooka oraz Maca Mini

Apple przygotowuje odświeżone wersje MacBooka oraz Maca Mini
Źródło zdjęć: © Electronic Arts
22.08.2018 11:00, aktualizacja: 22.08.2018 17:07

Coraz bliżej do corocznej jesiennej konferencji Apple’a, podczas której zazwyczaj zostają oficjalnie zapowiedziane nowe produkty firmy. Już wiadomo, że możemy oczekiwać aż trzech nowych iPhone’ów, ale ostatnio dowiedzieliśmy się, że swoją premierę będą miały też nowe wersje komputerów.

Tak naprawdę informowaliśmy was o takich planach Apple’a jeszcze w zeszłym miesiącu, jednak wtedy to były tylko niesprawdzone plotki. Teraz jednak okazuje się, że rzeczywiście fani "jabłka" mogą oczekiwać wznowionych wersji przynajmniej dwóch urządzeń. Mimo że ostatnio dużo się plotkowało, niby MacBook Air odchodzi do lamusa, a o Mac Mini już dawno nie słyszeliśmy nic nowego, Apple nie pozostawia swoich byłych hitów.

Nowy MacBook Air z Retiną

W rzeczywistości ma to być zupełnie nowy komputer Apple’a stworzony na wzór już znanego MacBooka Air. Ten laptop nieźle się trzyma na rynku już prawie 10 lat. Od swojej premiery, jednak jego wygląd zdecydowanie się zestarzał w porównaniu do 12-calowego Macbooka wypuszczonego w 2015 roku. Główną wadą nowego Macbooka jest cena – około 1300 dolarów, czyli ponad 5700 złotych w polskich sklepach. 13-calowy MacBook Air zaś kosztuje o dwa tysiące złotych mniej, więc nawet dziś przyciąga uwagę klientów, którzy chcą nabyć laptopa Apple’a.

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiało się sporo informacji na temat zrezygnowania Apple’a z dalszego rozwoju serii Air, jednak, jak donosi Bloomberg, firma ma zupełnie inne plany. Otóż już jesienią możemy oczekiwać nowej odsłony modelu. Nowy MacBook Air ma mieć ekran o większej rozdzielczości, z węższymi ramkami, a także zachować dotychczasową cene. W każdym razie ma być tańszy, niż pozostałe modele MacBooków.

Obraz
© CNET

Mac mini Pro

Mac mini, czyli komputer osobisty produkcji Apple cieszył się popularnością dopóki w 2011 roku na rynku nie pojawił się procesor i5. Później Mac mini już się nie rozwijał, a jego ostatnia aktualizacja odbyła się w 2012 roku. Po sześciu latach ciszy firma nagle postanowiła wypuścić nową wersję komputera. Dodatkowo, nowy Mac mini zaprojektowany jest z myślą o bardziej wymagających użytkownikach, dlatego dostał nieoficjalny przydomek "pro”.

Obydwie premiery zdecydowanie zapowiadają się ciekawe i wielu fanów Apple’a z niecierpliwością będzie czekało na pojawienie się urządzeniań w sklepach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)