Apple Pay na Allegro. Płatności za aukcje będą jeszcze łatwiejsze

Apple Pay na Allegro. Płatności za aukcje będą jeszcze łatwiejsze

Apple Pay na Allegro. Płatności za aukcje będą jeszcze łatwiejsze
Źródło zdjęć: © PAP | Bartłomiej Zborowski
Arkadiusz Stando
05.07.2018 09:42, aktualizacja: 05.07.2018 10:28

Apple Pay pojawiło się w Polsce 19 czerwca, a niebawem zostanie wprowadzone do płatności Allegro. Usługa cieszy się wysokim zainteresowaniem, więc nie dziwne, że firma postanowiła pójść o krok dalej.

Allegro prawdopodobnie jako pierwsze wprowadzi u siebie możliwość korzystania z płatności Apple Pay. Dziwne, że dopiero teraz usługa wchodzi do polskiego internetu. W Stanach Zjednoczonych jest absolutnym standardem, więc dziwi mnie, że nie wprowadzono płatności internetowych wraz z premierą usługi w Polsce.

Polacy kochają internet i Allegro

Polacy kochają zakupy przez internet, i nikomu nie trzeba tego udowadniać. Kolejne udogodnienie w płatnościach jest nam wszystkim na rękę. Co prawda, nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądać transakcje, ale możemy mieć pewne domysły. Aby potwierdzić płatność Apple Pay, wystarczy autoryzować odciskiem palca (Touch ID). W przypadku Allegro, wystarczyłyby pewnie dwa kliknięcia i potwierdzenie na iPhone.

Apple Pay może zostać wprowadzone do Allegro także nie bezpośrednio, ale pod opieką pośrednika. Wśród sugerowanych operatorów znajduje się między innymi PayU oraz Przelewy24. Większe prawdopodobieństwo leży u tego pierwszego. PayU obsługuje już płatności Google Pay na Allegro.

Dowiedz się więcej o Apple Pay: Apple Pay już w Polsce!

Apple Pay wypaliło

Apple Pay cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Płatności Apple'a spodobały się bardzo Polakom. Co prawda, o szczegółowe dane ciężko, gdyż banki nie chcą dzielić się informacjami, to z różnych źródeł (w tym Money.pl)
możemy przeczytać, że Apple Pay aktywowało od 150 do 200 tysięcy osób. I z tego względu, jak podaje rzecznik prasowy Allegro, firma zdecydowała się na wprowadzenie usługi Apple Pay.

Usługa Apple Pay wciąż rośnie w siłę, do końca roku może zebrać nawet 500 tysięcy użytkowników. Około 40 proc. klientów mBanku, będących właścicielami iPhone'ów, korzysta z płatności Apple'a. Póki co jednak Apple Pay zastępuje jedynie płatności w terminalach płatniczych. Internet i e-commerce są ogromnym rynkiem a także przyszłością - z pewnością Apple Pay przyjmie się świetnie na Allegro i zostanie wprowadzone na następne serwisy.

Ale są też pewne zgrzyty w Apple Pay. Miron Nurski słusznie zauważył, jak Face ID + Apple Pay utrudnia płynne płatności. "Cztery kroki zamiast jednego płynnego ruchu. Brawo, Apple'u. Brawo."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)