Apple posiada nowy supermateriał

Apple posiada nowy supermateriał
Źródło zdjęć: © Liquidmetal Technologies

11.08.2010 14:40, aktual.: 12.08.2010 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple stało się w posiadaniu całej dokumentacji projektu ciekłego metalu - futurystycznego supermateriału. Według amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd, 5 sierpnia firma Apple kupiła wszystkie dobra intelektualne firmy Liquidmetal Technologies. Apple zgadza się także na opłacenie kosztów posiadania licencji, za wykorzystywanie patentu Liquidmetal

Apple stało się właścicielem całej dokumentacji projektu ciekłego metalu- futurystycznego supermateriału. Według amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd, 5 sierpnia firma Apple kupiła wszystkie dobra intelektualne firmy Liquidmetal Technologies. Apple zgadza się także na opłacenie kosztów posiadania licencji, za wykorzystywanie patentu Liquidmetal.

Producent twierdzi że wynalezienie tego materiału, jest równie rewolucyjne, jak wynalezienie stali czy plastyku. Nowy materiał jest plastyczny, niezwykle wytrzymały, twardy, odporny na korozję i ścieranie. Posiada także unikalne właściwości akustyczne i niespotykaną sprężystość. Wszystkimi cechami można sterować w czasie procesu produkcji, poprzez odpowiednie modyfikacje chemiczne.

Według producenta, wszystkie te cechy osiągnięto, dzięki stworzeniu ciała „amorficznego”. Jest to ciało o stałe, w którym jednak ułożenie cząsteczek jest specyficzne i bardziej przypomina ciecz.

Biorąc pod uwagę własności nowego stopu, znajdzie on idealne zastosowanie, w cienkich i niezwykle wytrzymałych obudowach telefonów i wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych. Obecnie są już dostępne telefony komórkowe, zegarki i pendrive’y, w których wykorzystano nowy materiał. Żaden z tych gadżetów nie pochodzi jednak od Apple.

Film zaprezentowany przez Liquidmetal Technologies pokazuje właściwości opatentowanego materiału, porównując go do stali i tytanu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)