Apple Pay w Polsce już działa

Apple Pay w Polsce już działa
Źródło zdjęć: © Apple
Adam Bednarek

19.06.2018 08:33, aktual.: 19.06.2018 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple Pay w końcu zadebiutowało w Polsce. Sprzętami Apple możemy zapłacić zbliżeniowo w sklepie, a także potwierdzać zakupy w sieci za pomocą Touch ID albo Face ID.

Alior Bank, Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe - takie banki udostępniły dziś usługę Apple Pay w naszym kraju. Z informacji prasowej Mastercard wynika, że PKO Bank Polski dołączy do tego grona "wkrótce". Nieoficjalnie mówi się o wrześniu. Na Twitterze bank potwierdził, że chodzi o "trzeci kwartał":

ING Bank Polski na razie nie może podać nawet przybliżonej daty wdrożenia:

Płacenie z Apple Pay w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch.

Apple Pay pozwala potwierdzać transakcje także w sieci - na stronach internetowych lub aplikacjach. Wówczas dotyka się ekranu korzystając z funkcji Touch ID lub Face ID. I nie trzeba wpisywać żadnych danych.

W przypadku płatności w aplikacjach mobilnych lub w przeglądarce Safari, Apple Pay działa na urządzeniach iPhone 6 i nowszych, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. Z Apple Pay można również korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym urządzeniu Mac wprowadzonym na rynek w 2012 r. lub później, z systemem operacyjnym macOS Sierra. W tym przypadku potwierdzanie płatności odbywa się za pomocą urządzenia iPhone 6 lub nowszego, Apple Watch bądź czytnika Touch ID dostępnego w nowym modelu komputera MacBook Pro

A bezpieczeństwo? Mastercard przypomina, że numery kart nie są nigdzie zapisywane - ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Za to przypisywany jest Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia. Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą unikalnego, generowanego dynamicznie, jednorazowego kodu bezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także