Apple patentuje sposób na ochronę wyświetlacza

Apple patentuje sposób na ochronę wyświetlacza

Apple patentuje sposób na ochronę wyświetlacza
Źródło zdjęć: © Faris Algosaibi / CC
23.10.2015 10:41, aktualizacja: 23.10.2015 13:09

Jeśli macie szczęście, Wasz smartfon przy upadku nie dozna żadnego uszczerbku. Jeśli szczęścia jest mniej, urządzenie otrzyma nowe, stylowe rysy na obudowie lub wyświetlaczu. Często bywa jednak i tak, że upadek z niewielkiej wysokości kończy się śmiercią dla naszego ekranu lub w najlepszym wypadku mało estetycznymi"pajączkami".

Ratunkiem przed groźnymi skutkami upadków są wszelkiej maści pokrowce czy etui na smartfony, ale - czy to ze zwykłego lenistwa, czy też wiary w to, że "nic złego się nie stanie", czy też ze względów estetycznych - spora grupa osób nie wyposaża swoich urządzeń w takie zabezpieczenia.

Jeśli nie pokrowiec, to co? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się pomysł Apple'a, który został właśnie opatentowany przez firmę. Wykorzystując dane z sensorów (żyroskopu i akcelerometru) urządzenie będzie potrafiło wychwycić moment upadku w ułamku sekundy. W tej samej chwili przy brzegach wyświetlacza wysuną się ukryte wcześniej wypustki, które zamortyzują siłę uderzenia.

Oczywiście nie pomoże to w przypadku, kiedy podłoże będzie skaliste, ale w warunkach domowych czy w podróży, gdzie jednak najczęściej mamy do czynienia z równym podłożem, może ochronić ekranik przed pęknięciem. Pytanie tylko, czy owe wypustki nie zaburzą designu iPhone'ów, które od samego początku stawiają na minimalizm i elegancję.

Na razie nie wiadomo czy Apple rzeczywiście wdroży taką technologię w życie, czy jest to jeden z wielu patentów, które firma po prostu odkłada do szuflady.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: HTC One A9 już oficjalnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)