Apple: Niektóre Macbooki mogą się zapalić. FAA: Nie wniesiecie ich na pokład

Apple: Niektóre Macbooki mogą się zapalić. FAA: Nie wniesiecie ich na pokład

Apple: Niektóre Macbooki mogą się zapalić. FAA: Nie wniesiecie ich na pokład
Źródło zdjęć: © Getty Images
14.08.2019 10:10

Federalna Administracja Lotnictwa zakazała wnoszenia niektórych laptopów MacBook Pro, po tym jak Apple stwierdziło, że niektóre z nich mają baterię stwarzającą ryzyko pożaru.

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) oświadczyła, że poinformowała główne amerykańskie linie lotnicze o potencjalnym zagrożeniu dotyczącym MacBooków Apple’a. Przypomniała im też o konieczności postępowania zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa z 2016 roku, dotyczącymi tego rodzaju urządzeń. Oznacza to, że laptopy Apple z potencjalnie niebezpiecznym akumulatorem, nie powinny być zabierane przez pasażerów ani jako ładunek, ani jako bagaż podręczny.

Unia Europejska także reaguje

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego już na początku miesiąca wydała oświadczenie, w którym przypominała o obowiązującym w regionie prawie, w związku z którym, urządzenia z wycofanymi z użycia akumulatorami litowo-jonowymi (takimi jak feralne urządzenia Apple’a) muszą być wyłączone i nieużywane podczas lotu.

Feralna seria

Problematyczne modele laptopów Apple’a to 15-calowe wersje MacBook Pro, które zostały sprzedane w okresie od września 2015 r. do lutego 2017 r. Apple wydało oświadczenie na ten temat w czerwcu tego roku, informując o ustaleniu potencjalnego niebezpieczeństwa ze strony baterii w tej serii MacBooka Pro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)