Apple: Niektóre Macbooki mogą się zapalić. FAA: Nie wniesiecie ich na pokład

Apple: Niektóre Macbooki mogą się zapalić. FAA: Nie wniesiecie ich na pokład
Źródło zdjęć: © Getty Images

14.08.2019 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Federalna Administracja Lotnictwa zakazała wnoszenia niektórych laptopów MacBook Pro, po tym jak Apple stwierdziło, że niektóre z nich mają baterię stwarzającą ryzyko pożaru.

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) oświadczyła, że poinformowała główne amerykańskie linie lotnicze o potencjalnym zagrożeniu dotyczącym MacBooków Apple’a. Przypomniała im też o konieczności postępowania zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa z 2016 roku, dotyczącymi tego rodzaju urządzeń. Oznacza to, że laptopy Apple z potencjalnie niebezpiecznym akumulatorem, nie powinny być zabierane przez pasażerów ani jako ładunek, ani jako bagaż podręczny.

Unia Europejska także reaguje

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego już na początku miesiąca wydała oświadczenie, w którym przypominała o obowiązującym w regionie prawie, w związku z którym, urządzenia z wycofanymi z użycia akumulatorami litowo-jonowymi (takimi jak feralne urządzenia Apple’a) muszą być wyłączone i nieużywane podczas lotu.

Feralna seria

Problematyczne modele laptopów Apple’a to 15-calowe wersje MacBook Pro, które zostały sprzedane w okresie od września 2015 r. do lutego 2017 r. Apple wydało oświadczenie na ten temat w czerwcu tego roku, informując o ustaleniu potencjalnego niebezpieczeństwa ze strony baterii w tej serii MacBooka Pro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)