Apple nie pozwoli użytkownikom wyjąć baterii z telefonu

Apple nie pozwoli użytkownikom wyjąć baterii z telefonu
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

14.12.2009 15:36, aktual.: 14.12.2009 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Apple złożył w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek o ochronę naklejek pozwalających stwierdzić, czy urządzenie było otwierane.

Według opublikowanego 1. grudnia wniosku naklejka ma być przymocowana do dwóch elementów wewnątrz urządzenia. Ulegnie ona uszkodzeniu, jeżeli tylko pokrywa obudowy zostanie uchylona pod określonym kątem albo też jeżeli obie części, do których jest przyklejona, będą się znajdować w zbyt dużej odległości od siebie. Tylko autoryzowani specjaliści zdołają zajrzeć do środka urządzenia i skontrolować stan naklejki bez jej niszczenia.

Obraz
© Rysunek z wniosku patentowego (fot. heise-online.pl)

Nieuprawnione otwieranie obudowy mogłoby skutkować anulowaniem gwarancji – zaznaczają wnioskodawcy. Wiele urządzeń da się otworzyć nie zostawiając śladów i ponownie je złożyć; umieszczona na zewnątrz naklejka, która ma temu zapobiegać, może być zdjęta i ponownie naklejona bez uszczerbku. Koncern Apple nie zdefiniował konkretnej postaci nowej naklejki, nie sugeruje, z jakiego materiału miałaby ona być wykonana, ani jaki klej zostałby w niej zastosowany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)