Apple ma problem z procesorami do iPhone'a 7

Apple ma problem z procesorami do iPhone'a 7

Apple ma problem z procesorami do iPhone'a 7
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.02.2016 11:55, aktualizacja: 18.02.2016 13:31

Apple ma problem z procesorami do iPhone'a 7, a wszystkiemu winne jest trzęsienie ziemi. To właśnie w wyniku tej katastrofy naturalnej, część maszyn odpowiedzialna za produkcję najnowszych procesorów A10 dla firmy Apple uległo awarii. Tuż po tym, jak Apple zrezygnowało z usług Samsunga, jeśli chodzi o produkcję procesorów.

Do tej pory układy mobilne do iPhone'ów produkowane były właśnie przez Samsunga i drugą firmę - TSMC, czyli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. W przypadku iPhone'a 7 i nowych układów o nazwie A10. Apple postanowiło oddać całą produkcję w ręce TSMC i zrezygnować z usług swojego koreańskiego rywala.

Niestety, nie da się przewidzieć wszystkiego. A już z pewnością nie da się przewidzieć trzęsienia ziemi o sile 6,4 w skali Richtera, za sprawą którego część maszyn odpowiedzialnych za produkcję układów A1. w fabrykach TSMC uległo zniszczeniu.

Tajwański producent twierdził na początku, że to wydarzenie spowoduje co najwyżej zmniejszenie liczby wyprodukowanych układów o marne 1 proc. i nie trzeba się tym w ogóle przejmować. Okazuje się jednak, że zniszczenia są o wiele bardziej poważne - jak bardzo? Tego nie wie nikt oprócz TSMC i być może firmy Apple, ale obie firmy nie chcą tego komentować.

Jak to się skończy? Według przecieków, iPhone 7 ma pojawić się na rynku we wrześniu, zostało więc mało czasu. Czy trzęsienie było na tyle poważne, że Apple zmuszone będzie zwrócić się o pomoc do... Samsunga?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Android 6.0 dla posiadaczy Galaxy S6

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)