Apple daje developerom wgląd w proces zatwierdzania aplikacji

Apple daje developerom wgląd w proces zatwierdzania aplikacji16.11.2009 10:14
Apple daje developerom wgląd w proces zatwierdzania aplikacji
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

System zatwierdzania aplikacji do App Store pojawiał się w różnych doniesieniach w tym roku bardzo często. Niestety w większości przypadków były to doniesienia krytykujące politykę Apple. Developerzy skarżą się, że system jest powolny, a twórcy programów nie mają wglądu w proces zatwierdzania. Wielu developerów musiało czekać całymi tygodniami, a niektórzy miesiącami, zanim ich aplikacja pojawiła się w wirtualnym sklepie Apple.

Aby trochę załagodzić nastroje developerów i dać im przynajmniej minimalne możliwości w obserwacji etapów zatwierdzania ich programów, Apple stworzyło system śledzenia, który pokazuje aktualny stan recenzowanej aplikacji.

Developerzy mogą więc zajrzeć na stronę Dev Center i sprawdzić czy ich aplikacja “oczekuje na recenzję”, “jest recenzowana”, czy też “jest gotowa do sprzedaży”. Przy każdym statusie można również odczytać dokładną datę i godzinę.

288755335173585043
Źródło zdjęć: © (fot. iPhoneBlog.pl)

W App Store znajduje się ponad 100,000 aplikacji, a całe mnóstwo developerów nieustannie pracuje nad nowymi. Dla Apple coraz ważniejszą staje się kwestia utrzymywania dobrych stosunków z twórcami aplikacji i konsumentami. Przy 6 milionach pobrań każdego dnia, to właśnie ta społeczność tworzy kopalnię złota zwaną App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)