Apple chce tworzyć urządzenia medyczne

Apple chce tworzyć urządzenia medyczne

Apple chce tworzyć urządzenia medyczne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.02.2014 14:30, aktualizacja: 18.02.2014 14:48

Wygląda na to, że gigant z Cupertino nie ma specjalnych problemów z wymyślaniem metod dywersyfikacji źródeł swych imponujących dochodów. Jak informuje dziennik San Francisco Chronicle, Cook i spółka rozpoczęli prace nad serią nowych, autorskich urządzeń o przeznaczeniu medycznym.

Niestety, tak jak można było się tego spodziewać, źródła gazety nie ujawniły zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego projektu Apple. Zgodnie z niepotwierdzonymi doniesieniami anonimowych informatorów dziennika, jednym ze współpracowników giganta będzie twórca systemów THX i surround 10.2. Tomlinson Holman, który zajmie się konstrukcją specjalistycznego urządzenia zdolnego do przewidywania ataków serca na podstawie słyszalnych (dla aparatu) zmian w pracy układu krwionośnego człowieka. I choć to raczej niewiele, nic więcej nie wiadomo.

Co ciekawe, wieści te całkiem nieźle zgrywają się z doniesieniami mediów, które poinformowały, że Apple podjęło pierwsze kroki w sprawie przejęcia kontroli nad producentem zegarka Basis Health Tracker Watch, firmą Basic Science. Jakkolwiek sceptyczni byśmy nie byli, wydaje się, że data publikacji obydwu wiadomości –. zapewne zupełnie przypadkowo – jakby dodaje nieco wiarygodności twierdzeniu, że gigant z Cupertino myśli o wejściu na rynek elektronicznych gadżetów medycznych.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że według źródeł dziennika Apple prowadzi również rozmowy z dyrektorem firmy Tesla Motors, Elonem Muskiem. Niestety, w przeciwieństwie do powyższych rewelacji, tym razem nie uraczono nas żadnymi –. nawet tradycyjnie niepewnymi – szczegółami tych rozmów.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)