Apple bije świąteczne rekordy! iPhone 6s bezkonkurencyjnym zwycięzcą

Apple bije świąteczne rekordy! iPhone 6s bezkonkurencyjnym zwycięzcą29.12.2015 11:27
Apple bije świąteczne rekordy! iPhone 6s bezkonkurencyjnym zwycięzcą
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Urządzenia marki Apple w tym roku podbiły tegoroczny sezon prezentów świątecznych. Jak podaje analityczna firma Flurry, w tygodniu od 19 do 25 grudnia, 49,1% świeżo aktywowanych urządzeń było produkcji Apple. Jak poradziła sobie konkurencja i jakiego typu sprzęt lądował najczęściej pod choinkami Amerykanów?

Drugie miejsce należy do Samsunga, którego aktywowane urządzenia stanowiły 19,8 procent prezentów świątecznych. Pozostali producenci to już wyniki jednocyfrowe: Nokia 2 procent, LG 1,7 procent i Xiaomi z 1,5 procent.

Dane firmy Flurry (która należy do Yahoo) wskazują na wciąż rosnącą popularność phabletów. W 2013 zaledwie 4 procent nowych urządzeń mogło zaliczyć się do tej kategorii. W 2015 roku aż 27 procent nowego sprzętu okazało się być phabletami.

Spadło natomiast zainteresowanie tabletami. Licząc od 2013 roku, tablety stanowiły najpierw 12 procent, potem 11 procent (2014), a w tym roku mogą się pochwalić jednocyfrowym wynikiem i udziałem na poziomie 9 procent.

Najpopularniejszym sprzętem produkcji Apple okazały się iPhone 6s Plus i Apple iPhone 6s (12 procent całego sprzętu Apple)..

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Naprawdę groźny laserowy miecz świetlny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)