Aplikacja zastąpi portfel i konto bankowe

Aplikacja zastąpi portfel i konto bankowe
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Adam Bednarek

29.06.2017 16:30, aktual.: 29.06.2017 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie musisz nosić ze sobą portfela, a żeby przelać pieniądze znajomemu, nie trzeba wchodzić na internetowe konto bankowe. Wystarczy rozmowa na czacie. M.in. takie funkcje oferuje aplikacja Haiz.

Jedną z najciekawszych funkcji aplikacji Haiz jest czat finansowy. Czat, bo można wysyłać wiadomości. Finansowy, bo można przelewać pieniądze. Od razu, a nie za pomocą bankowej aplikacji czy internetowego serwisu. Rozmawiasz z kolegą o wyjściu na koncert? Możesz potwierdzić godzinę spotkania, a przy okazji oddać pieniądze za bilet. Z finansowych opcji mogą korzystać wyłącznie klienci Alior Banku, ale czat jest dla wszystkich.

Do aplikacji Haiz można “przypiąć” również kartę płatniczą. Dzięki temu robiąc zakupy w tradycyjnych sklepach, zamiast przykładać “plastik”, wystarczy przyłożyć do terminala telefon.

Aplikacja Haiz chce do siebie przyciągnąć tym, by wszystko było w jednym miejscu. Dlatego w programie znajdziemy sklep, w którym kupić można od razu abonament na Spotify czy doładować konto w innych cyfrowych usługach. Od razu w aplikacji, a nie robiąc to osobno, na każdym z serwisów.

Z Haiz mogą korzystać także dzieci. Rzecz jasna pod ścisłą kontrolą rodziców - aplikacja pozwala udostępnić rachunek pociechom i ustalić im limity. Na dodatek wszelkie wydatki najmłodszych mogą wymagać akceptacji. Rodzic ma pewność, że dziecko nie kupi czegoś, co wprawdzie mieści się w jego limicie, ale nie jest dostosowane do jego wieku. Na przykład gry.

Jak zapowiadają twórcy aplikacji, już niedługo dodana będzie nowa funkcjonalność - wirtualne drzewko zachęcające do oszczędzania. Wraz z regularnymi wpłatami będzie rosło. Jednak jeżeli zrezygnujemy z odkładania pieniędzy, roślina zacznie więdnąć.

A bezpieczeństwo? Twórcy podkreślają, że to aplikacja bankowa, więc jak każdy tego typu program zabezpieczona jest hasłem. Dodatkowo transakcje wymagają potwierdzenia specjalnym kodem PIN. Haiz pobrać mogą użytkownicy Androida i iOS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)