Antyszczepionkowcy zadarli z niewłaściwym lekarzem. Teraz muszą go przepraszać

Antyszczepionkowcy zadarli z niewłaściwym lekarzem. Teraz muszą go przepraszać
Źródło zdjęć: © East News | Justyna Rojek
Bolesław Breczko

11.06.2018 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lekarz pediatra Dawid Ciemięga jest wrogiem nr 1 antyszczepionkowców. Nie dość, że aktywnie krytykuje ich teorie, to jeszcze chętnie mówi o tym w mediach. Ci odpowiadają, obelgami, negatywnymi komentarzami. Teraz przekonują się, że nie było warto.

Ciemięga wypowiedział wojnę z internetowymi hejterami i właśnie odnosi pierwsze sukcesy. Na Facebooku opublikował post, w którym chwali się, że Prokuratura Okręgowa w Tychach wszczęła dochodzenie w sprawie obrażania jego oraz innych lekarzy w internecie.

Antyszczepionkowcy muszą przepraszać

Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego, - pisze w komentarzu do załączonego zdjęcia Dawid Ciemięga. - Wiele z tych osób jak wiecie sam (ale też przy wsparciu wielu osób tak naprawdę) namierzyłem i ustaliłem, jest też część osób których mam niepełne dane albo bardzo szczątkowe - Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie.

Lekarz przeciwko Jerzemu Ziębie

Ciemięga dodaje, że oprócz spraw karnych wytacza pozwanym także sprawy cywilne, w których domaga się oficjalnych i publicznych przeprosin. Oprócz bezimiennych hejterów udało mu się także zebrać dowody przeciwko jednemu z najbardziej znanych polskich promotorów medycyny alternatywnej – Jerzemu Ziębie. W rozmowie z WP Tech Dawid Ciemięga przyznał, że pochodziły one przede wszystkim z filmów wideo na YouTubie, które nagrywa Zięba, czyli praktycznie sam dostarczył materiałów przeciwko sobie.

Jak Wszyscy widzicie - udało się – pisze Ciemięga. - Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami , pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci.

Redakcja WP Tech zwróciła się z prośbą o komentarz do Dawida Ciemięgi. Czekamy na odpowiedź

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (336)