Antarktyda zostanie odwiedzona przez pięciu wolontariuszy. Airbnb zasponsoruje im podróż

Antarktyda zostanie odwiedzona przez pięciu wolontariuszy. Airbnb zasponsoruje im podróż
Źródło zdjęć: © Fotolia

02.10.2019 11:48, aktual.: 02.10.2019 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Antarktyda jest jednym z najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi. Jednak piątka wybrańców już niedługo może całkowicie za darmo pobyć przez miesiąc na tym mroźnym kontynencie. Platforma Airbnb szuka wolontariuszy, którym podaruje taką właśnie wycieczkę.

Airbnb, czyli platforma oferująca krótkoterminowy wynajem lokum, nawiązała współpracę z organizacją non-profit Ocean Conservancy. Wspólnie organizują akcję, w której piątka wybrańców wyruszy w podróż na Antarktydę i dołączy do Kirstie Jones-Williams, badaczki, która analizuje zanieczyszczenie Antarktydy.

Akcja niestety nie dla Polaków

Warunkami zgłoszenia do programu są: ukończenie 18 roku życia, umiejętność porozumiewania się w języku angielskim i bycie obywatelem jednego z wymienionych na stronie akcji państw – niestety na liście nie ma Polski. Zgłoszeń można dokonywać tutaj.

Przed podróżą na Antarktydę uczestnicy wezmą udział w szkoleniu w Punta Arenas w Chile, gdzie czekają ich kursy na temat glacjologii i pobierania próbek w terenie. Nauczą się także pracy laboratoryjnej i praktyki w zakresie sprzętu. Po zakończeniu badań terenowych na Antarktydzie, szczęśliwcy wrócą do Chile, aby przeanalizować wyniki.

Źródło: Cnbc.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)