Android wyprzedził Windows Mobile

Android wyprzedził Windows Mobile

Android wyprzedził Windows Mobile
Źródło zdjęć: © Google
24.07.2009 16:15, aktualizacja: 27.07.2009 08:58

Miesięczny przyrost użytkowników systemu Google Android wynosi 25%.
Obecnie ich liczba jest większa niż tych korzystających Windows Mobile. I wiele wskazuje na to, że następny w kolejce, RIM OS, będzie jego kolejną ofiarą - informuje serwis Android And Me.

Firma analityczna Admob zbadała liczbę użytkowników poszczególnych systemów mobilnych w oparciu o odsłony generowane na monitorowanych przez nią stronach, których liczba wynosi ponad 7 tys. Z przedstawionych danych wynika, ze dynamiczny przyrost użytkowników systemu Android pozwolił mu osiągnąć światowy udział na poziomie 5%.

Dla porównania Windows Mobile może się pochwalić udziałem wynoszącym około 4%, RIM, producent urządzeń BlackBerry - 7%, natomiast Symbian - 34%.

W przypadku Stanów Zjednoczonych dane te prezentują się następująco:
system od Google stanowi tam 9% całego rynku, Windows Mobile 6%, natomiast RIM OS - 14%. Ciekawie wyglądają również dane dla Wysp Brytyjskich, gdzie Symbian posiada 19% udział. Za nim znajduje się Android (z wynikiem 7%), RIM OS (5%) oraz Windows Mobile (1%).

Chociaż udział Androida na wszystkich trzech monitorowanych rynkach jest niemały, to wiele wskazuje na to, że lata świetności ma on wciąż przed sobą. Wszystko dlatego, że jeszcze w tym roku na rynku ma się pojawić co najmniej kilkanaście urządzeń pracujących pod kontrolą tego systemu operacyjnego.

Warto jednak zauważyć, że o ile Android może zagrozić wszystkim mniej popularnym systemom mobilnym, o tyle sam Apple ze swoim systemem dla iPhone'ów może spać spokojnie. Jego udział na żadnym z trzech rynków nie jest obecnie zagrożony i wynosi 47 (na świecie), 64 (w USA) oraz 68% (Wyspy Brytyjskie).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)