Android się spóźni?

Android się spóźni?

Android się spóźni?
Źródło zdjęć: © Google
23.06.2008 11:30, aktualizacja: 23.06.2008 13:13

Wprowadzenie na rynek telefonów komórkowych opartych na platformie Android Google'a może się opóźnić - donosi The Wall Street Journal, powołując się na anonimowe źródła. Zdaniem gazety, urządzenia takie pojawią się dopiero pod koniec 2008 r. lub w 2009 r.

Przypomnijmy: gdy w listopadzie ubiegłego roku Google oficjalnie prezentował Androida, przedstawiciele koncernu deklarowali, że pierwsze urządzenia zbudowane w oparciu o tę platformę pojawią się na rynku na początku drugiej połowy bieżącego roku.

Niestety, według The Wall Street Journal, ten termin jest mało realny - z informacji zebranych przez gazetę wynika, że współpracujący z Google producenci telefonów i operatorzy komórkowi mają problemy z przygotowaniem telefonów. Co najmniej kilka firm - w tym m.in. Sprint Nextel - zdecydowało się na przełożenie premier tych produktów na przyszły rok; inne, jak na przykład
China Mobile, zdecydowały się na przesunięcie daty wprowadzenia telefonów z Androidem na rynek z połowy na koniec 2009 r.

Problemem nie jest zresztą tylko produkcja sprzętu - cytowani przez WSJ anonimowi pracownicy firm przygotowujących oprogramowanie dla Androida narzekają, że Google wciąż wprowadza do platformy zmiany, które znacząco utrudniają im pracę. Komplikacje występują również podczas konfigurowania istniejących już usług sieciowych operatorów na potrzeby telefonów z Androidem.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)