Android: Gingerbread i Honeycomb będą miały wspólnego następcę

Android: Gingerbread i Honeycomb będą miały wspólnego następcę

Android: Gingerbread i Honeycomb będą miały wspólnego następcę
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
17.02.2011 10:41

Podczas konferencji prasowej na targach MWC odchodzący prezes Google'a Eric Schmidt nakreślił plany rozwoju Androida: prowadzone obecnie dwie linie rozwojowe dla smartfonów (Gingerbread) i tabletów (Honeycomb) zostaną połączone w kolejnej wersji systemu operacyjnego.

Schmidt nie podał jednak ani daty wydania, ani nazwy kodowej (chociaż według pogłosek będzie to Ice Cream), ani też numeru wersji dla następnego wydania Androida.

Obraz
© Android 2.4 wkrótce trafi do Nexusa S (fot. heise-online.pl)

Gingerbread, obecnie najbardziej aktualne wydanie Androida dla smartfonów, funkcjonuje pod dwoma numerami wersji. Android znajdujący się w oferowanym przez Google'a telefonie Google Nexus S jest oznaczony numerem 2.3. producenci smartfonów proponują za to w sklepach aparaty z Androidem 2.4 – zalicza się do nich np. HTC i jego modele ChaCha, Salsa, Desire S i Wildfire S.

Różnice są marginalne: system operacyjny w wersji 2.3 obsługuje NFC i współpracuje z procesorami dwurdzeniowymi, ale dopiero w wersji 2.4 programy w pełni wykorzystują więcej niż jeden rdzeń procesora. Można się spodziewać, że Android 2.4 w końcu zostanie przygotowany także na Nexusa S.

Obraz
© W siedzibie Google'a w Mountain View mobilnemu systemowi Android postawiono już kilka pomników: (od lewej do prawej) Froyo (2.2), Gingerbread (2.3 & 2.4), Eclair (2.0 & 2.1), Cupcake (1.5), Donut (1.6. (fot. heise-online.pl)

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)