Amerykański bloger skazany na dożywocie... w Etiopii

Amerykański bloger skazany na dożywocie... w Etiopii
Źródło zdjęć: © chip.pl

31.01.2012 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Federalny Sąd Najwyższy w Etiopii zaocznie skazał amerykańskiego blogera na dożywocie.

Kifle jest dziennikarzem i prowadzi bloga Ethiopian Review, mieszkając w Waszyngtonie. Pomimo dożywocia orzeczonego w Etiopii, wciąż cieszy się wolnością i przebywa na terenie Stanów Zjednoczonych. Za swój czyn "politycznego terroryzmu" mógł jednak równie dobrze być skazany na karę śmierci - maksymalną karę, przewidzianą za tego typu przestępstwo w Etiopii.

Bloger, oraz dwóch innych oskarżonych, został uznany za winnego 1. stycznia, jednak wyrok został ogłoszony dopiero po tygodniu. Kifle został skazany m.in. za konspirowanie w celu popełnienia aktu terrorystycznego, wspieranie terroryzmu, udział w zorganizowanej grupie terrorystycznej oraz pranie pieniędzy.

Pozostali oskarżeni, Reeyot Alemu - redaktor tygodnika Feteh - oraz Woubshet Taye - zastępca redaktora w dzienniku Awramba Times - zostali skazani na 1. lat więzienia oraz grzywny w wysokości 1500 dolarów.

Co ciekawe, to już drugi wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla Kifle'ego. W 200. roku otrzymał zaocznie taki wyrok za szeroko rozumianą zdradę.

Na ekstradycję nie ma szans.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)