Amerykanie z siłami kosmicznymi? Na przeszkodzie stoi biurokracja

Amerykanie z siłami kosmicznymi? Na przeszkodzie stoi biurokracja
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Adam Bednarek

23.06.2017 16:12, aktual.: 23.06.2017 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański senator Mike Rogers uważa, że Stany Zjednoczone powinny stworzyć własny korpus kosmiczny. Szefostwo sił powietrznych ma jednak na ten temat inne zdanie.

Jednostki takie miałoby tworzyć lotnictwo (US Air Force) i składać miałyby się one z osobnych względem reszty sił powietrznych oddziałów, osobnego sztabu i kadry oficerskiej - opisuje pomysł amerykańskiego senatora Mike’a Rogersa na amerykańskie siły kosmiczne portal wgospodarce.pl.

Plan zakłada, że jednostki posiadałyby własnego generała, obecnego w Sztabie Głównym USA.

Republikański senator twierdzi, że taki korpus jest niezbędny. Wszystko dlatego, że poważne kosmiczne aspiracje mają inne mocarstwa: Rosja, Indie czy Chiny.

Nie zgadza się z tym sekretarz sił powietrznych Heather Wilson. Jak informuje serwis tvn24.pl, jej zdaniem utworzenie osobnego korpusu przyczyni się do wzrostu biurokracji.

- Pentagon jest wystarczająco skomplikowany. Staramy się uprościć jego funkcjonowanie. A takie posunięcie spowoduje jeszcze większy stopień złożoności, powiększenie struktur organizacyjnych i zwiększenie kosztów - oświadczyła Wilson.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)