Amerykanie nie chcą szybszych łączy

Amerykanie nie chcą szybszych łączy

04.07.2008 16:00, aktual.: 04.07.2008 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio mogliśmy przeczytać sporo publikacji, których autorzy alarmowali, że Stany Zjednoczone mogą przegrywać w konkurencji z innymi krajami z powodu niskiego stopnia penetracji sieci szerokopasmowych. Alarmujący wzywali providerów do lepszego rozpropagowania swojej oferty. Tymczasem badania przeprowadzone przez Pew Internet and American Life Project sugerują, że takie działania nie zmienią sytuacji.

Wielu Amerykanów nie chce bowiem korzystać z sieci szerokopasmowych. Jedynie 14% użytkowników dostępu wdzwanianego twierdzi, że korzystają z takiej usługi, gdyż w ich okolicy nie ma łączy szerokopasmowych. Aż 35% nie używa szybszych łączy, gdyż ich ceny są zbyt wysokie. Z kolei 19% badanych twierdzi, że za nic nie zmieni usługi, z której korzystają, na sieć szerokopasmową.

Pozostali ankietowani albo nie wiedzieli, dlaczego wciąż korzystają z dostępu wdzwanianego, albo podawali inne przyczyny.
Autorzy badań twierdzą więc, że proste udostępnienie sieci czy ich reklamowanie, to jedynie częściowe rozwiązanie. Ich zdaniem providerzy powinni przeprowadzić szerszą akcję edukacyjną, prezentującą korzyści wynikające z korzystania z szybszego łącza i uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym.

Badania potwierdziły natomiast, że mieszkańcy wsi mają więcej niż obywatele miast problemów z dostępem do szybszych łączy. Utrudnia to telepracę i naukę na odległość.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)