AMD wspiera otwartą platformę MeeGo

AMD wspiera otwartą platformę MeeGo

AMD wspiera otwartą platformę MeeGo
16.11.2010 10:13

Podczas dzisiejszej konferencji MeeGo, firma AMD poinformowała, o rozpoczęciu współpracy z Linux Foundation nad budową otwartego systemu MeeGo. AMD wesprze MeeGo swoim doświadczeniem inżynierskim, by pomóc w budowie i rozwoju platformy dla urządzeń mobilnych nowej generacji

- Platforma MeeGo została stworzona z myślą o zupełnie nowej klasie urządzeń mobilnych, która przed firmami takimi, jak AMD otwiera szerokie możliwości rozwoju kolejnych generacji rozwiązań obliczeniowych - powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation. - Jako członek Linux Foundation, AMD będzie ważnym i cennym wsparciem dla projektu MeeGo - dodał.

Obraz
© (fot. MeeGo)

MeeGo to otwarty system operacyjny zaprojektowany przede wszystkim z myślą o mobilnych platformach sprzętowych, takich jak notebooki, tablety, samochodowe systemy multimedialne i smartfony. Projekt MeeGo jest prowadzony przez Linux Foundation, konsorcjum typu non-profit, którego głównym celem jest rozwój systemu Linux. AMD ma obecnie status "gold member" w Linux Foundation i dysponuje miejscem w zarządzie fundacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)