Trwa ładowanie...
d48idje

Amazon szuka 1000 pracowników do nowego centrum logistycznego w Polsce. Będzie tam pracować też 3000 tysiące robotów

W Kołbaskowie pod Szczecinem Amerykański gigant otworzył 5. centrum logistyczne w Polsce. Będzie pracować tam więcej robotów niż ludzi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amazon zastępuje swoich pracowników robotami
Amazon zastępuje swoich pracowników robotami (Materiały prasowe)
d48idje

Przyszłość, w której roboty zabierają pracę ludziom nadchodzi szybciej niż można by się spodziewać. W nowym magazynie Amazona w Kołbaskowie pod Szczecinem 1000 "ludzkich” pracowników będzie pracować razem z trzema tysiącami robotów. Pozwoli to firmie na zwiększenie o 50 proc. składowanych towarów.

*Roboty pracujące w magazynach Amazona są całkowicie zautomatyzowane i nie wymagają stałego nadzoru człowieka. *Przypominają popularne w ostatnich latach inteligentne odkurzacze, ale są od nich zdecydowanie większe i silniejsze. Poruszają się z prędkością 6 km/h i mogą przenosić regały ważące 300 kg.

d48idje

Same roboty nie są jednak w stanie wykonać całej pracy w magazynach Amazona. Zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia, które są najgorętszym okresem dla firmy. W tym roku *Amazon szuka nawet 10 tys. dodatkowych pracowników tymczasowych do pomocy w tym okresie. *

Kolejnym krokiem Amazona w zastępowaniu ludzi robotami będzie prawdopodobnie system dostaw. Amerykański gigant testuje w Stanach Zjednoczonych drony, które mają zastąpić kurierów.

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów