Amazon i "Władca Pierścieni" - powstanie nowa, darmowa gra MMO

Amazon i "Władca Pierścieni" - powstanie nowa, darmowa gra MMO

Amazon i "Władca Pierścieni" - powstanie nowa, darmowa gra MMO
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.07.2019 10:56

Amazon Game Studios przygotuje grę opartą na "Władcy Pierścieni", co potwierdził na swojej stronie internetowej. Fani książek J.R.R. Tolkiena już niedługo doczekają się nowej gry MMO, która ma być darmowa i trafi na komputery stacjonarne oraz konsole.

Amazon tworzy grę "Władca Pierścieni". Dołączył do dwóch innych firm, które do tej pory planowały wydanie tytułu. Za przesięwzięcie ma odpowiadać osobny dział firmy tworzący gry wideo. To Amazon Game Studios. Studio na swojej stronie internetowej ogłosiło, że trwają prace nad zupełnie nową grą MMO obsadzoną w uniwersum Tolkiena.

Gra Władca Pierścieni od Amazon. Będzie za darmo?

"Amazon Game Studios ogłasza, że będzie współpracować z Leyou Technologies i Middle-earth Enterprises przy tworzeniu i wydawaniu gry massively multiplayer online (MMO) opartej na modelu free-to-play" - tak przeczytamy w oświadczeniu. Gra będzie więc dostępna za darmo, jednak będzie posiadać mikropłatności.

Amazon nie podał jeszcze daty premiery nowej gry MMO Władca Pierścieni. Wiemy natomiast, że będzie dostępna na komputery stacjonarne, a także na konsole. W tworzeniu pomagać ma także studio Athlon Games należące do Leyou Technologies. W ubiegłym roku właśnie ta z kolei firma zdradziła nieco szczegółów na temat samej gry. Jej fabuła będzie się rozgrywać w trakcie Drugiej Ery uniwersum Tolkiena, czyli na długo przed akcją książek i filmów Władca Pierścieni.

Amazon w 2017 roku nabył prawa do twórczości J.R.R. Tolkiena. Jak wtedy informowaliśmy, firma Jeffa Bezosa zapłaciła wtedy aż 250 mln dolarów. Gigant na rynku e-commerce planuje stworzyć serial, którego akcja będzie się rozgrywać w świecie "Władcy Pierścieni". Gra MMO będzie więc sposobem, żeby dodatkowo skorzystać z jego popularności.

MMO Władca Pierścieni od Amazona - czy osiągnie sukces?

Nowe MMO "Władca Pierścieni" to tymczasem nie jedyna gra tego typu obsadzona w świecie Tolkiena. W dalszym ciągu działa Lord of the Rings Online, czyli gra MMORPG wydana w 2007 roku. Będzie z czym rywalizować, bo poprzedniczka nowej gry do dziś cieszy się bardzo dobrymi ocenami. Ma 9/10 w platformie Steam, a także 86/100 w portalu Metacritic zbierającym różne recenzje.

Amazon Game Studios to tymczasem studio, które do tej pory znane było raczej z gier mobilnych. Tworzyli gry na Amazon Fire OS, czyli wersję Androida przeznaczoną na urządzenia firmy. W tym roku wydali jednak także "The Grand Tour Game". To gra wyścigowa na konsole PS4 i Xbox One oparta na The Grand Tour – nowym programie byłych prowadzących Top Gear (i zarazem najchętniej pobieranym z internetu).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)