Alpha - dron obronny, który ochroni cię przed włamaniem

Alpha - dron obronny, który ochroni cię przed włamaniem

Alpha - dron obronny, który ochroni cię przed włamaniem
Źródło zdjęć: © YouTube / Galileo Inc
13.11.2015 11:40, aktualizacja: 13.11.2015 14:00

Ciekawą alternatywę dla psów pilnujących posesji i tradycyjnych systemów monitoringu przygotowała firma Galileo, która właśnie wystartowała ze swoim pomysłem na Indiegogo.

Alpha to dron wyposażony w kamerę wideo z podczerwienią, mikrofon i głośniki. Jego zadaniem jest monitorowanie posesji swojego właściciela. Gdzie tu rewolucja? Dron do sprawnego poruszania się wykorzystuje nie tylko system GPS, ale także technologię LIDAR, która opiera się na czujnikach ruchu zainstalowanych na terenie ogrodu (czy też miejsca, które ma patrolować). Gdy sensor zaobserwuje ruch, dron od razu otrzyma taką informację i poleci automatycznie na miejsce. Według twórców urządzenie jest na tyle samodzielne, że nie wpadnie na żadną przeszkodę i nie przekroczy wcześniej ustalonego terenu.

288773211632711827
© (fot. YouTube / Galileo Inc)

Gdy dron wykryje niepożądaną osobę w danej lokalizacji, podleci do niej i błyskając wbudowanym oświetleniem odtworzy wiadomość mającą na celu jej odstraszenie. Dodatkowo można wykorzystać aplikację na smartfona, by użyć drona jako pewnego rodzaju megafonu do słownego przekazywania informacji. Zapis interwencji jest także nagrywany i może być streamowany bezpośrednio do firmy ochroniarskiej.

A co z ładowaniem? Gdy energia w akumulatorze spadnie do minimum, dron automatycznie poleci do stacji bazowej, gdzie 1. neodymowych magnesów pomoże mu wylądować. Proces ładowania zaś następuje metodą bezprzewodową.

288773211632908435
© (fot. YouTube / Galileo Inc)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Betamax ostatecznie przegrał z VHS-em?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)