Allegro zwalnia pracowników i stawia na urządzenia mobilne

Allegro zwalnia pracowników i stawia na urządzenia mobilne

Allegro zwalnia pracowników i stawia na urządzenia mobilne
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
10.10.2014 16:18, aktualizacja: 10.10.2014 16:59

Szykują się poważne zmiany w Allegro. Polski lider usług e-commerce przygotowuje się do masowych zwolnień. Pracę straci około 170 osób, z czego 80 ma nadal współpracować z grupą w ramach outsourcingu.

Choć zwolnienia kojarzą się z cięciem kosztów, samo Allegro tłumaczy, że zmiany spowodowane są chęcią usprawnienia działania firmy oraz zmianą jej strategii. W związku z tym Allegro zamierza skupić się na technologiach mobilnych i zreorganizować pracę działów obsługi klienta, marketingu, administracji i finansów.

Jedną z konsekwencji zmiany sposobu działania grupy będzie racjonalizacja zatrudnienia w Polsce. Według Allegro firmę może opuścić około 90 osób. Kolejnych około 80 pracowników zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły usługi dla grupy w ramach outsourcingu. Blisko 70 pracowników trafi z centralnych zespołów wsparcia bezpośrednio do segmentów biznesowych.

Allegro otworzy również w Krakowie swoje piąte biuro. Stolica Małopolski będzie kolejnym miastem po Poznaniu, Warszawie, Toruniu oraz Wrocławiu, w którym powstanie oddział firmy. Celem jest poprawienie koordynacji i zarządzania w tym rejonie Polski.

Allegro zapewnia, że zwalniani pracownicy nie zostaną zostawieni sami sobie i będą mogli liczyć na wsparcie swojego byłego pracodawcy w poszukiwaniu nowej pracy. Zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej, Przemysław Budkowski, twierdzi, że to właśnie pracownicy są najcenniejszym kapitałem firmy, dlatego pomoże ona osobom, z którymi będzie musiała się rozstać.

Założone w 1999 roku Allegro jest największym dostawcą usług e-commerce w Polsce i piątym pod względem popularności serwisem w naszym kraju. Grupa Allegro zarządza obecnie 75 serwisami w 17 krajach świata.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Pierwsza prezentacja Windowsa 10

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)