Allegro zapłaci ci nawet 11 tysięcy złotych. Wystarczy, że znajdziesz błąd

Allegro zapłaci ci nawet 11 tysięcy złotych. Wystarczy, że znajdziesz błąd15.10.2019 09:59
Allegro zapłaci ci nawet 11 tysięcy złotych. Wystarczy, że znajdziesz błąd
Źródło zdjęć: © WP.PL | Oskar Ziomek

Allegro rusza z programem bug bounty, czyli polowanie na błąd. Tym samym dołączają do niewielkiego grona firm działających w Polsce, które płacą za poszukiwanie błędów na ich stronie.

Poszukiwacze błędów będą zachwyceni. Allegro płaci nawet 3 tysiące dolarów za znalezienie usterki na stronie. W zależności od stopnia zagrożenia, przewidują 200, 500, 1000 i 3000 dolarów za każdy wykryty błąd. Tego typu programy mają uczynić serwis oraz jej użytkowników bezpieczniejszymi.

Bug bounty w Allegro ruszyło już w 2018 roku, ale do tej pory mogli wziąć udział jedynie eksperci zaproszeni przez Allegro do współpracy. Teraz każdy może się zgłosić. Wszystko dzięki współpracy Allegro z grupą HackerOne. Informacje i zasady zgłaszania błędów znajdziecie pod tym adresem.

Allegro wprowadza bug bounty - czy to ma sens?

Tego typu rozwiązania cieszą się popularnością wśród gigantów takich jak Google, Facebook czy Amazon. A wykładanie pieniędzy na bezpieczeństwo serwisu internetowego ma sens. Szczególnie, od maja 2018 roku, kiedy w życie weszło RODO (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Doskonałym przykładem braku tego typu zabezpieczeń jest sklep internetowy Morele.net. Gdyby właściciele witryny zdecydowali się na wprowadzenie bug bounty, być może cyberprzestępca zgłosiłby lukę, zamiast ujawniać sprawę publicznie. A wówczas, firma nie zostałaby ukarana grzywną 2,8 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)