Allegro zapłaci ci nawet 11 tysięcy złotych. Wystarczy, że znajdziesz błąd

Allegro zapłaci ci nawet 11 tysięcy złotych. Wystarczy, że znajdziesz błąd

Allegro zapłaci ci nawet 11 tysięcy złotych. Wystarczy, że znajdziesz błąd
Źródło zdjęć: © WP.PL | Oskar Ziomek
Arkadiusz Stando
15.10.2019 09:59, aktualizacja: 15.10.2019 11:39

Allegro rusza z programem bug bounty, czyli polowanie na błąd. Tym samym dołączają do niewielkiego grona firm działających w Polsce, które płacą za poszukiwanie błędów na ich stronie.

Poszukiwacze błędów będą zachwyceni. Allegro płaci nawet 3 tysiące dolarów za znalezienie usterki na stronie. W zależności od stopnia zagrożenia, przewidują 200, 500, 1000 i 3000 dolarów za każdy wykryty błąd. Tego typu programy mają uczynić serwis oraz jej użytkowników bezpieczniejszymi.

Bug bounty w Allegro ruszyło już w 2018 roku, ale do tej pory mogli wziąć udział jedynie eksperci zaproszeni przez Allegro do współpracy. Teraz każdy może się zgłosić. Wszystko dzięki współpracy Allegro z grupą HackerOne. Informacje i zasady zgłaszania błędów znajdziecie pod tym adresem.

Allegro wprowadza bug bounty - czy to ma sens?

Tego typu rozwiązania cieszą się popularnością wśród gigantów takich jak Google, Facebook czy Amazon. A wykładanie pieniędzy na bezpieczeństwo serwisu internetowego ma sens. Szczególnie, od maja 2018 roku, kiedy w życie weszło RODO (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Doskonałym przykładem braku tego typu zabezpieczeń jest sklep internetowy Morele.net. Gdyby właściciele witryny zdecydowali się na wprowadzenie bug bounty, być może cyberprzestępca zgłosiłby lukę, zamiast ujawniać sprawę publicznie. A wówczas, firma nie zostałaby ukarana grzywną 2,8 mln złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)