Allegro ponownie wspiera WOŚP

Allegro ponownie wspiera WOŚP

Allegro ponownie wspiera WOŚP
Źródło zdjęć: © PAP
01.12.2008 21:30, aktualizacja: 02.12.2008 00:21

Zbliża się XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Jurek Owsiak i towarzyszące mu rzesze wolontariuszy będą pozyskiwać pieniądze na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Po raz kolejny wsparcia dla tej inicjatywy udziela Allegro.pl.

1 grudnia 2008 roku uruchomiony został specjalny serwis aukcyjny - http://aukcje.wosp.org.pl przygotowany przez Allegro.pl. Za jego pośrednictwem aż do 20 lutego 2009 roku będą pozyskiwane środki na rzecz orkiestry ludzkich serc, grającej do końca świata i jeden dzień dłużej.

Krzysztof Śpiewek, szef projektów specjalnych w Grupie Allegro.pl, komentując uruchomienie witryny i nawiązując do współpracy z WOŚP trwającej od 2000 roku, powiedział: "Jesteśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od samego początku istnienia naszego serwisu. Co roku angażujemy miliony polskich Internautów w tej największej w Polsce zbiórce pieniędzy na szczytne cele".

Witryna dedykowana wyłącznie zbiórce prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest oparta na mechanizmach serwisu Allegro.pl. Użytkownicy mogą między innymi korzystać z tych samych kont i haseł. Podstawową różnicą jest fakt, że całkowity dochód ze sprzedaży towarów dostępnych na stronie zostanie przekazany na rzecz WOŚP. Warto podkreślić, iż wystawianie przedmiotów na aukcję jest w ramach tej witryny bezpłatne. Do dyspozycji użytkowników oddany został niezależny system komentarzy. Ciekawostką jest fakt, że punkty zebrane za opinie są przedstawiane w formie serduszek, zamiast powszechnie znanych gwiazdek. Należy także podkreślić, iż użytkownicy, którzy korzystali z serwisu w poprzednich latach zachowują swój dorobek punktowy.

Podczas poprzedniego finału WOŚP serwis przyczynił się do zebrania kwoty 1,3 miliona zł. Miejmy nadzieję, że tym razem Internauci udzielą jeszcze mocniejszego wsparcia tej godnej promowania inicjatywie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)