Allegro nie działa! Padło ofiarą ataku

Allegro nie działa! Padło ofiarą ataku

Allegro nie działa! Padło ofiarą ataku
Źródło zdjęć: © WP.PL
02.04.2013 15:18, aktualizacja: 03.04.2013 10:32

Allegro.pl padło ofiarą ataku, który uniemożliwia dostęp do stron serwisu. Pracownicy Allegro pracują nad przywróceniem działania usług, ale ponieważ atak nadal trwa, jest to utrudnione

[Aktualizacja 02.04.2013 16:40] Wygląda na to, że Allegro udało się już w dużej mierze opanować sytuację, choć u niektórych użytkowników nadal mogą występować problemy w dostępie do serwisu. Jednocześnie bezproblemowo powinna działać mobilna wersja serwisu m.allegro.pl.

Atak, to stosunkowo prosta, ale skuteczna metoda DDoS (ang. Distributed Denial of Service), która w uproszczeniu polega na wywołaniu tak wielu zapytań do serwisu w danej chwili, żeby serwery nie były w stanie ich przetworzyć. W konsekwencji maszyny ulegają przeciążeniu i dostęp do serwisu jest niemożliwy.

Przepraszamy wszystkich, którzy próbują w tej chwili bezskutecznie korzystać z Allegro Dzisiejszy atak jest najwyraźniej prowadzony w dwóch falach. Pierwsza miała miejsce rano, ale jak informują pracownicy Allegro, została skutecznie odparta. Obecnie trwa druga fala ataku i serwis aukcyjny jest niedostępny dla co najmniej 2. proc. użytkowników.

_ Nasze IT pracuje nad przywróceniem wszystkim płynnego i bezpiecznego dostępu do serwisu. Aukcje kończące się w czasie kłopotów technicznych zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem. _ - zapewniają w oświadczeniu przedstawiciele Allegro.

Pomimo faktu, że atak prowadzony jest z zewnątrz, narasta fala niezadowolenia użytkowników. Swoją frustrację, co zrozumiałe, wyrażają głównie sprzedawcy, dla których każdy dzień bez dostępu do serwisu przekłada się na wymierne straty finansowe.

Na razie nie wiadomo kto stoi za atakiem, ani w jakim celu jest on prowadzony. Niestety cierpimy na tym przede wszystkim my - internauci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (424)