Aktualizacja Xbox One - kilka nowych funkcji

Aktualizacja Xbox One - kilka nowych funkcji

Aktualizacja Xbox One - kilka nowych funkcji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.04.2015 13:10, aktualizacja: 07.04.2015 13:54

Dostępna jest nowa aktualizacja systemowa konsoli Xbox One. Rozszerzenie wprowadza kilka usprawnień dla konsoli w zakresie czatu grupowego oraz systemu powiadomień dla gracza. Dwie funkcje testowane w ramach kwietniowego programu Xbox Preview - wiadomości głosowe i dedykowane serwery dla grup, pozostają obecnie w fazie próbnej, na czas analizy zgromadzonych od użytkowników informacji.

Aktualizacje czatu w grupie

W ubiegłym miesiącu funkcja czatu została uzupełniona o dodatkowe ikony i powiadomienia pozwalające na śledzenia stanu połączenia i czułości mikrofonu. Tym razem dodano informację, która może pomóc w przypadku, gdy coś przeszkadza w uczestnictwie w czacie w grupowym. Jeśli potrzebna jest pomoc z użyciem mikrofonu lub sensora Kinect, lub jeśli coś np. ustawienia prywatności uniemożliwiają czat, to teraz użytkownik zostanie o tym poinformowany bezpośrednio w aplikacji Grupa.

Linki do centrum gry

W lutym wprowadzono na konsoli centra gier, zawierające najnowsze informacje i rozszerzenia do gier, popularne klipy wideo, materiały z produkcji itp. Teraz możliwe jest przejści do centrum gry z menu osiągnięć, zrzutów ekranu czy klipów z gier w kanale aktywności. Można to teraz zrobić otwierając dany element z aktywności i wybierając obrazek gracza znajdujący się po prawej stronie. Dzięki temu przejdziemy bezpośrednio do centrum danej gry.

Powiadomienia o osiągnięciach

Dotychczas, powiadomienia o osiągnięciach zawierały wyłącznie ich nazwę oraz liczbę zdobytych punktów Gamerscore. Teraz pojawił się opis osiągnięcia w obszarze powiadomienia. Nie trzeba już więcej domyślać się, za co otrzymaliśmy to osiągnięcie. W oparciu o komentarze użytkowników przedłużono też czas wyświetlania się powiadomienia oraz usprawniono przechodzenie do zakładki Osiągnięcia z belki powiadomienia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)