Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa

Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
Źródło zdjęć: © Windows

22.07.2009 14:00, aktual.: 23.07.2009 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Europejczycy nie będą mieli możliwości bezpośredniej aktualizacji z Windows Vista do Windows 7. Microsoft opublikował listę wszystkich dostępnych ścieżek aplikacji. Z zestawienia wynika, że aktualizacja do europejskiej wersji "E" będzie mogła się odbyć wyłącznie za pomocą tzw. czystej instalacji. Drugą nowością jest to, że poznaliśmy wreszcie oficjalne terminy dostępności systemu

Microsoft zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej dostarczy na rynek Europy wersję Windows 7 E oraz Windows 7 N, czyli pozbawione Internet Explorera lub zarówno przeglądarki, jak i Windows Media Player. Firma potwierdziła jednak, że aktualizacja do tych wersji systemu będzie wymagała przeprowadzenia tzw. czystej instalacji, która może sprawić wiele trudności większości użytkowników.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Windows 7 E zostanie opublikowane w wersjach Premium, Professional, Ultimate oraz Starter. Wydanie specjalnego systemu operacyjnego Windows dla Europy jest skutkiem decyzji Komisji Europejskiej. Warto dodać, że europejscy politycy mimo wszystko nie są zadowoleni ze skutków postępowania antymonopolowego

Użytkownicy Windows z innych rejonów globu będą mogli dokonać bezpośredniej i nieinwazyjnej aktualizacji z Windows Vista do Windows 7.

Wiadomo, że nikt nie będzie mógł dokonywać bezpośredniej aktualizacji z wersji Windows 95, Windows 98, Windows Millennium Edition, Windows XP, Windows Vista RTM, Windows Vista Starter, Windows 7 M3. Windows 7 Beta, Windows 7 RC, Windows 7 IDS oraz mniej popularnych Windows NT Server 4.0, Windows 2000 Server, Windows Server 2003, Windows Server 2008 i Windows Server 2008 R2. Niemożliwa będzie również bezpośrednia aktualizacja do wersji o różnej architekturze (np. z x86 do x64), języku czy SKU.

Microsoft oznajmił, że pomoże użytkownikom w przeprowadzeniu aktualizacji. Firma zaoferuje m.in. narzędzie Windows Easy Transfer, które pomoże przenieść dane z poprzedniej wersji systemu do Windows 7.

Windows 7 RTM - znamy terminy premiery

Windows 7 trafi do sprzedaży na świecie dokładnie 2. października bieżącego roku. System będzie miał swoją prapremierę w Polsce podczas Microsoft Technology Summit 2009. Już teraz w niektórych sklepach internetowych można również składać zamówienia przedpremierowe.

Wersja RTM Windows 7. którą nota bene można już znaleźć w Sieci, dwa dni po oficjalnym uznaniu jej przez Microsoft trafi do partnerów OEM. Od 6 sierpnia będą ją mogli pobrać subskrybenci TechNetu i MSDN oraz wybrani partnerzy związani z witryną Connect. 7 sierpnia Windows 7 zostanie udostępnione dla grup strategicznych z ważną umową Software Assurance. Pozostałe grupy będą mogły rozpocząć zakupy 1 września. Dostęp do systemu otrzymają też inni partnerzy Microsoftu, którzy będą mogli pobrać ją za pomocą Microsoft Partner Network (od 16 sierpnia) oraz subskrybenci MAPS (od 23 sierpnia). W większości przypadków udostępniona będzie anglojęzyczna wersja systemu.

Microsoft dodał, że beta-testerzy Windows 7 nie otrzymają darmowej wersji systemu. Firma dodała, że osoby aktywnie biorące udział w testach miały już szanse na kupienie systemu z 50-procentową zniżką.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)