AirType - klawiatura, która istnieje tylko w Twojej wyobraźni

AirType - klawiatura, która istnieje tylko w Twojej wyobraźni

AirType - klawiatura, która istnieje tylko w Twojej wyobraźni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.07.2014 16:27, aktualizacja: 16.07.2014 19:12

Ostatnio pisaliśmy o naparstku, który ma ambicje zastąpić kiedyś tradycyjne myszki. Również w sektorze klawiatur pojawiają się zadziwiające projekty. Oto koncepcja AirType - bransoletek na dłonie, dzięki którym będziemy mogli pisać na każdej powierzchni.

Przenośne urządzenia wymusiły na nas korzystanie z ekranowych klawiatur. Nie dla wszystkich jest to wygodne rozwiązanie, stąd też szybko pojawiły się różnego rodzaju klawiatury mobilne. Wydawać by się mogło, że nic lepszego już w tej dziedzinie nie znajdziemy. A jednak kilkoro projektantów pracuje nad AirType - rodzajem bezprzewodowych bransoletek (lub też, z braku lepszego określenia, mankietów), które pozwolą nam pisać na... niewidzialnej klawiaturze.

Po odpowiedniej kalibracji system AirType umożliwiałby pisanie na jakiejkolwiek powierzchni - czy to po blacie stołu, kolanie, czy nawet w powietrzu. Czujniki umieszczone w bransoletkach musiałyby posiadać bardzo dokładny system rozpoznawania położenia palców w przestrzeni, ale teoretycznie jest to wykonalne. Taka klawiatura kierowana byłaby oczywiście do osób, które na co dzień piszą metodą bezwzrokową. Tu jednak pojawiają się wątpliwości, czy bez fizycznych przycisków taki sposób pisania będzie równie wygodny i sprawdzi się w praktyce.

Na razie AirType jest dopiero we wczesnej fazie projektowania, w której nie dopatrzymy się jeszcze żadnych szczegółów technicznych. Postęp prac można śledzić na oficjalnej stronie projektu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sklep Google Play zmienia wygląd

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)