ycipk-3ojaj5

Airbus ukrywał ten projekt przez 12 lat. Teraz zdradza, czym jest ten "samolot"

Airbus zorganizował konferencję dla kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata. Goście nie wiedzieli, co firma chce im przedstawić. Okazuje się, że był to LOUT, demonstrator technologii Stealth, nad którym firma pracowała w tajemnicy przez 12 lat. Nie tylko jego kształty zaskakują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Airbus LOUT to nowy demonstrator technologii
Airbus LOUT to nowy demonstrator technologii (Airbus)
ycipk-3ojaj5

LOUT to demonstrator technologii, czyli makieta samolotu, który niestety nigdy nie powstanie. Celem jego powstania jest przeprowadzanie prób naziemnych przeróżnych zastosowań dla potencjalnych samolotów w technologii Stealth. Airbus podpisał w 2010 roku kontrakt z niemieckim wojskiem na jego budowę. Prace prowadzono w zakładach w Manching i Bremie.

Airbus przedstawia projekt utrzymywany w tajemnicy przez 12 lat

LOUT został zaprojektowany z materiałów, które umożliwiają odbijanie fal radiowych. Konstrukcja obniża jego widoczność w podczerwieni, a także ogranicza emisję fal elektromagnetycznych, przez co potencjalnie tworzony na jego schemacie samolot byłby praktycznie niewidoczny dla radarów.

ycipk-3ojaj5
Airbus LOUT Airbus
Podziel się

W naziemnej makiecie zastosowano także wiele futurystycznych technologii, w tym systemy walki elektronicznej. Nie podano zbyt wiele informacji na temat pozostałych rozwiązań zastosowanych w testowej maszynie. Nie wiadomo też, czy kiedykolwiek powstanie latający LOUT.

Dziennikarze zaproszeni na konferencję nie mieli pojęcia, co zobaczą. W pewnym momencie zaproszono ich do "hangaru, który nie istnieje". Następnie im oczom ukazała czterotonowa figura samolotu o wymiarach 12x12 metrów. Przypominała wyobrażenia UFO, czy miniaturowy niszczyciel Marynarki Imperialnej z "Gwiezdnych wojen".

Airbus i Dassault Aviation pracują nad europejskim myśliwcem 6. generacji

ycipk-3ojaj5

Na początku tego roku sporo mówiło się o budowanym przez Airbus i Dassault Aviation projekcie europejskiego myśliwca 6. generacji. Samolot nowej generacji ma być elementem programu "System walki powietrznej przyszłości". Pierwsze wizualizacje nawiązywały kształtem do LOUT-a.

Pokaz demonstratora technologii LOUT w tym momencie może sugerować, że testowane są na nim technologie, które następnie trafią do myśliwca 6. generacji. Kształt makiety zaprezentowanej w czerwcu podczas paryskich targów lotniczych również wyraźnie nawiązuje do tego, co pokazał teraz Airbus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ojaj5

ycipk-3ojaj5
ycipk-3ojaj5