Airbus A380 przyleci do Warszawy - gdzie oglądać giganta?

Airbus A380 przyleci do Warszawy - gdzie oglądać giganta?

Airbus A380 przyleci do Warszawy - gdzie oglądać giganta?
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
09.02.2017 14:19, aktualizacja: 10.02.2017 09:39

Największy samolot świata, Airbus A380 przyleci na warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina. Wszystko wskazuje, że zanosi się na spore tłumy, a my podpowiadamy najlepsze miejsca do oglądania maszyny.

**[Airbus A380]( linii lotniczych Emirates wyląduje w Warszawie 10 lutego 2017 r. punktualnie o godzinie 11.20. Będzie to pierwszy komercyjny lot A380 do stolicy. Samolot ląduje w Warszawie z okazji czwartej rocznicy otwarcia połączenia Warszawa – Dubaj. Niestety jak na razie nie ma planów regularnych lotów tej ogromnej maszyny do Warszawy, także jeśli chcecie go podziwiać, lepiej się pospieszyć. Na podziwianie największej maszyny pasażerskiej na świcie nie będzie zbyt wiele czasu, bowiem A380 wystartuje z płyty lotniska już o 14.50.

Jak zobaczyć A380, największy samolot świata?

-_ A380 linii Emirates będzie najlepiej widoczny z górki spotterskiej, która znajduje się tuż obok siedziby Lotniskowej Straży Pożarnej, od strony ulicy Wykusz_ – wyjaśnia Piotr Rudzki, z działu Public Relations Lotniska Chopina w Warszawie.

Oczywiście nie jest to jedyne miejsce, gdzie będzie można zobaczyć tę ogromną maszynę.
- Jeżeli utrzyma się kierunek wiatru, to przewidujemy lądowanie na tak zwanym kierunku 15, czyli na najdłuższym pasie startowym – dodaje Rudzki.
Oznacza to dokładnie tyle, że lądująca maszynę będzie najlepiej oglądać od strony Al. Krakowskiej.

Jeśli jesteście miłośnikami maszyn latających, to warto wybrać się na Lotnisko Chopina, bowiem taka okazja może się zbyt szybko nie powtórzyć.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)