AIM dla iPhone'a

AIM dla iPhone'a
Źródło zdjęć: © AIM

07.03.2008 12:00, aktual.: 07.03.2008 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Steve'a Jobsa poprosiła niedawno kilku producentów o stworzenie oprogramowania dla iPhone'a. Na wezwanie Apple odpowiedział koncern AOL, który pokazał właśnie komunikator AIM działający na telefonie z jabłkiem.

Prototypowe oprogramowanie udowodniło, że można na nim jednocześnie uruchomić kilka sesji rozmów, a przełączymy się pomiędzy nimi po prostu przeciągając palcem po wyświetlaczu telefonu. iPhone pozwala też na wybór różnych statusów i wykorzystanie przechowywanych w nim fotografii jako ikon do oznaczania znajomych.

Przedstawiciele AOL chcą współpracować z Apple'em a celem współpracy ma być dostarczenie użytkownikom iPhone'a komunikatora AIM. Koncern Jobsa pokazał też grę, działającą na iPhonie. Użytkownik za pomocą ruchów urządzenia steruje statkiem, a strzały oddawane są dzięki dotknięciu wyświetlacza.

Grami dla iPhone'a zainteresowane jest też Electronic Arts. Firma chce wykorzystać wbudowany przyśpieszeniomierz oraz możliwości audio i wideo telefonu. EA zaprezentowało wersję gry Spore. Poruszając telefonem kierujemy zarodnikiem ( ang. spore ), którego zadaniem jest, w skrócie rzecz ujmując, pożeranie wszystkiego, co mniejsze i uciekanie przed tym, co większe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)